Mocná síla parfému aneb jak vzniká voňavé potěšení

Práce parfémových odborníků není vůbec snadná. Každá zakázka je pro ně novou výzvou. Musí umět odhadnout alespoň přibližný výsledek své práce ještě před jejím začátkem. Je nezbytné, aby parfumér věděl, jaké esence je spolu vhodné složit. Podstatnou roli hraje i množství každého voňavého tónu. Jak parfumér při vývoji každé novinky postupuje?

Prvním krokem je selekce vonných látek. Odborník rovnou vyřadí ty složky, o které nový parfém nesmí ani zavadit. Pak již zkouší různé kombinace, zjišťuje, zda k sobě voňavé složky pasují. Pokud nos odborníka při čichovém hodnocení schválí všechny vůně na testovacích papírcích, může se přesunout k dalšímu kroku.

Následující fází je tvorba základu vůně. V této části výroby dochází k oddělení hlavních tónových esencí. Již se buduje celkový dojem vůně. V této fázi dojde k určení toho, zda bude parfém například sladký nebo spíše svěží či ovocný. Jsme však úplně na začátku, cesta za dokonalým parfémem pokračuje, speciální prvky totiž tvoří hlava a srdce parfému.

Hlava má vůdčí postavení. Pokud si klient přeje, aby jeho vůně byla do jahodová, nebude jahod v základu, nýbrž právě v hlavě. Jde o esenci, které je obvykle v parfému nejvíce. Není dobré ohlížet se pouze na množství, ale i na sílu, neboť ovoce se například s kořeněnými tóny nedá srovnávat. Třeba pomerančových kapek musí přidat parfumér mnohem víc než skořicové silice, která se pyšní velkou vonnou intenzitou.

Poslední skupina esencí, která se v parfému nachází se nazývá srdce. Jde o látky, které parfém dělají parfémem. Srdcovitá složka obsahuje dohromady třeba jen pár kapek přísad, ale dodává vůni celkový tón. Dělá ji něčím zajímavým a neobyčejným. I jedna jediná kapka cizí přísady může celý parfém změnit. Pokud jednu složku srdce vyměníte za jinou, dostanete úplně jiný parfém.

Při zkoumání parfému na vaše smysly zapůsobí nejdříve hlava. Poté se člověk obvykle zaměří na základ a vyjádří, o jaký druh vůně jde. Nakonec přejde k srdci a zjistí, proč je vůně tak zajímavá a jedinečná. Srdce parfému je obvykle cítit až po několika minutách, až se vůně rozloží.

Parfémy jsou většinou drahou záležitostí, hlavně pokud jste fanoušek vůní zahraničních luxusních značek. Ušetřete peníze a nakupte vůně výhodněji. Navštivte e-shop esensino.cz a vyberte si levnější variantu skvělých parfémů.

Prohlédněte si nabídku kvalitních francouzských esencí, které krásně voní celý den. Dámy by mohla zaujmout třeba vůně inspirovaná Armani Si nebo Burberry Body, pány zajisté potěší parfém inspirovaný vůní Calvin Klein Eternity.

Nemůžete si vybrat jen jedinou lahvičku ze všech nabízených? Nevadí, máte hned dvě možnosti, jak svůj problém vyřešit. Objednejte si testery 2ml za skvělou cenu a najděte si svůj dokonalý parfém. Pokud máte zájem o vůně běžných velikostí, můžete využít nabídku 6+1 zdarma! Potěšte svou rodinu originálním dárkem. Po registraci nakoupíte 15 ml parfém za 90 Kč a za 280 Kč máte flakon s 55 ml. Objednejte si domů potěšení ještě dnes a zjistěte, jak parfémy připravuje esensino.cz.

 

 

Autor: Kamila Spoustová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *