Povinná zimní výbava, aby i oči zvládly zimu ve zdraví

V každém ročním období mají oči specifické potřeby a se zimou tomu není jinak. Na co dávat pozor a jaká by měla být povinná výbavička pro nejstudenější měsíce v roce? Na největším tuzemském e-shopu s kontaktními čočkami VašeČočky.cz mají odpovědi a navíc vše, co oči v zimě potřebují.

Nemusíte mít žádnou oční vadu na to, abyste změnu teplot pocítili na vlastní kůži, lépe řečeno na vlastní oči. Při studených teplotách klesá vlhkost vzduchu, suchý vzduch oči dráždí a často se objevuje tzv. syndrom suchého oka. Oči pálí, rychleji se unaví a to vše může být doprovázeno nesnesitelným pocitem cizího tělíska v oku. Problémem navíc není jen suchý studený vzduch venku, ale i ten teplý ve vytopených místnostech. Co s tím? Okamžitou a dlouhotrvající úlevu přináší zvlhčující oční kapky. Tzv. umělé slzy se prodávají i bez lékařského předpisu. Nahrazují vlastní slzy a zvlhčují prostředí oka. Kromě toho vytvářejí také umělý film, díky kterému jsou oči chráněny proti škodlivým okolním vlivům.

Na VašeČočky.cz seženete například kapky Comfort Drops 20 ml za 129 Kč.

Další výzvou jsou pro oči zimní sporty, zejména pokud korigujete nějakou oční vadu. Takové lyžování nebo snowboarding se s dioptrickými brýlemi v podstatě nesnesou. Nožičky brýlí pod helmou nepříjemně tlačí, brýle se zamlžují a může se na nich objevit i opravdová námraza, jakou znáte ze zimní vozovky. Brýle navíc omezují periferní vidění a to může být při rychlé jízdě velmi nebezpečné. „Na hory jsou ideální jednodenní kontaktní čočky. Ráno je nasadíte a po návratu ze svahu jednoduše vyhodíte. Odpadá manipulace s roztokem, což se v podmínkách horské chaty často velmi hodí,“ radí kontaktolog VašeČočky.cz Daniel Szarvas. Balení jednodenních dioptrických kontaktních čoček DAILIES AquaComfort Plus (30 čoček) za 439 Kč.

Nejen třpytivé odlesky sněhu oči mimořádně vysilují. Nízké zimní sluníčko dává očím zabrat i v centru města. Sluneční brýle s vysokým UV filtrem jsou v zimě naprostou nezbytností. Jestli máte rádi sportovní styl, pořiďte si sluneční sportovní brýle, využijete je na svahu i ve městě.

Kvalitní sluneční brýle s plastovým rámem transparentní barvy a modrými tónovanými skly, které poskytují 100% ochranu před UV zářením, jsou Oakley Turbine Rotor. Na VašeČočky.cz je seženete za 3 312 Kč.

Praktickou pomůckou jsou cestovní pouzdra a sety, které využijete jak v zimě, tak v létě. Při balení na zimní dovolenou přijde vhod praktická a stylová cestovní sada, která obsahuje pouzdro na kontaktní čočky, malou pinzetku, zrcátko a lahvičku na roztok.
Cestovní sadu na kontaktní čočky s nejrůznějšími motivy zakoupíte na VašeČočky.cz za 109  Kč.

Rada na závěr: snažte se v zimě ideálně kombinovat nošení kontaktních čoček s brýlemi. Odborníci doporučují střídání pokaždé, když se vrátíte po práci domů. Eliminujete tím případné pocity nepohodlí, které mohou v souvislosti s výše uvedenými vlivy v chladných zimních dnech vznikat.

 

 

O VašeČočky.cz

VašeČočky.cz jsou největší český e-shop s kontaktními čočkami. Vybírat zde můžete z nejširší nabídky kontaktních čoček ve střední Evropě. V sortimentu najdete všechny druhy dioptrických i barevných čoček od oblíbených značek jako Acuvue, SoftLens, PureVision a desítek dalších. Na jednom místě mohou nositelé kontaktních čoček nakoupit také veškeré příslušenství od roztoků, očních kapek až po kosmetiku pečující o oči.

E-shop s ročním obratem 600 mil. Kč působí v 15 evropských zemích.

www.vasecocky.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *