Vhodná obuv pro úspěšného muže

Většina úspěšných mužů ví, že vhodná obuv je základ. Při obchodním setkání, nebo na schůzce s přítelkyní, ale i třeba při sportu, řízení a trávení volného času. Ženy, když jdou poprvé na schůzku s mužem, tak se koukají nejen na jeho oblečení, úsměv a zda má vyčištěné zuby, ale zaměří se i na obuv. Podle některých pořekadel díky velikosti chodila odhadují velikost pánské chlouby.  My se, ale v tomto článku nebudeme zabývat určování velikosti chodil, ale zaměříme se na to,  jak vybrat správnou obuv do společnosti, aby jste měli vždy úspěch.  U společenského odívání platí striktnější pravidla, než u volnočasového.

http://www.stroll-obuv.cz/
http://www.stroll-obuv.cz/

Nejprve je třeba si ujasnit, kde všude najde společenská obuv své uplatnění.  Je vhodná na společenské akce, plesy, maturitní zkoušku, schůzka s klientem, ale třeba i když jdete požádat o ruku otce své přítelkyně (ano i v těchto situacích obuv hraje nemalou roli) či jen běžný pracovní den. Pro všechny tyto situace je důležité zvolit vhodný oděv a obuv. Pokud půjdete na schůzku s klientem nebo novou asistentkou v sandálech, vytahaných kraťasech a tričku je velmi pravděpodobné, že toto setkání nedopadne dobře.

Obuv vždy vybírejte podle toho na jakou společenskou událost plánujete jít, ale zároveň se nezapomeňte podívat jak se vám hodí k vámi vybranému obleku.

Je celá řada dresscodů, které určují co je vhodné si na kterou slavnostní či společenskou událost vzít. Ať se jedná o žaket či frak, až po standartní společenský oblek.

http://www.obuvhulman.cz/
http://www.obuvhulman.cz/

 

 

K fraku a smokingům se nejlépe hodí lakované boty bez šněrování. Nicméně přijatelnou a hojně nošenou alternativou jsou klasické šněrovací polobotky, které se hodí i k žaketu.

 

http://im9.cz/iR/importprodukt-orig/dbe/dbe0d0ffa4ae83f6ea62210cb5a281b6.jpg
http://im9.cz/iR/importprodukt-orig/dbe/dbe0d0ffa4ae83f6ea62210cb5a281b6.jpg

Kožené šněrovací polobotky jsou nejčastější pánskou společenskou obuví v byznys módě. Jsou ideální  ke všem typům formálních obleků, nejstandartnější barvy  jsou při tom černá a hnědá. Černá se hodí k tmavě modrým, černým a šedým oblekům. Pokud si vemete hnědý oblek tak je nejvhodnější si vzít i hnědou barvu obuvi.

Pro méně formální a takřka běžné nošení, pokud chcete působit určitým způsobem stále společenským dojmem jsou vhodné klasické semišky či mokasíny. Které se dají nosit ke kalhotám a košili, když třeba jdete na odpolední procházku s vašim čtyřnohým kamarádem nebo si jdete jen koupit noviny.

Zuerich_6_darkbrownGruppe_Milano

Nejdůležitější je ovšem pohodlí. Je sice hezké že budete mít krásné a stylové boty, když v nich uděláte 5 kroků a budete mít pocit, že při dalším koku přijdete o nohu. To se projeví i na vašem vystupování a celkovém stavu. Pak vám může být obuv opravdu k ničemu, když se přemáháte bolestí s každým dalším krokem a nebo když usednete ke stolu, se stále vrtí a hýbete nohou jen, aby jste uvolnili sevření boty.  Dbejte proto při výběru i na své pohodlí, ale i své zdraví.

Autor: Bc. Petr Polák

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *