Stříbrné náušnice jsou pravou volbou! Jak vybrat ty nejvhodnější podle typu zapínání?

Vyhlídnout si nějaké krásné náušnice není tak těžké, jistě se vám jich líbí mnoho. Co ale jejich zapínání? Vyznáte se v nich? Přečtěte si článek, který vám odhalí jednotlivé typy uzávěrů a prozradí i pár jejich výhod či případných nedostatků.

 

Puzeta

Začněme drobnými šperky. Ať už nosíte stříbrné náušnice peckovitého tvaru nebo třeba drobné perlové náušničky se zlatou hlavicí, puzety jistě znáte. Jedná se o zapínání skládající se ze dříku, tedy rovné tyčky, která je součástí náušnice, a malého koncového bodu. Ten se obvykle nazývá diskem nebo motýlkem. Puzetové zavírání nemá žádnou pojistku. V případě, že o náušnici zavadíte nějakým předmětem, se může zapínání rozepnout a vy o šperk přijdete. Pro ušní lalůček je však toto zavírání nejbezpečnější, neboť při zmíněném kontaktu s překážkou nehrozí natrhnutí spodní části ušního lalůčku.

Šroubek

Pro ty, které nedůvěřují puzetám a potřebují náušnice na zapínání, které se jen tak nerozevře, byl vytvořen takzvaný šroubek. Tvarem je s puzetou obvykle shodný nebo jí je velice podobný. Při zavírání náušnice funguje stejně, avšak při jejím sundávání z ucha musíte se zapínáním pracovat jako s maticí a šroubkem. Bez několika otáček zkrátka náušnici z ucha nesundáte.

 

Brizura

Náušnice s brizurou jste možná nosila v mládí. Od svého počátku toto zapínání totiž patřilo k dětským náušnicím. Jedná se o systém, který se zapíná vpředu. Pohyblivá část náušnice se uchytí do malého háčku, jehož součástí někdy bývá taky malý zámeček. Hledáte perfektní stříbrné náušnice pro svou dceru? Poohlédněte se po těch s dětskou brizurou.

 

Kontinentální patent

Tento druh zapínání se používá v rámci zabezpečení náušnic úplně nejčastěji, můžete ho znát taky pod pojmenováním dámský patent. Celá přední část náušnice je pevná, vzadu se nachází pohyblivý háček, který se uzavírá těsně u ušního lalůčku. Toto zapínání se někdy používá taky u dětských náušnic, neboť dovoluje snadné připnutí mechanické pojistky. Kontinentální patent může být součástí všech druhů náušnic kromě těch ve stylu peciček.

Ruský patent

A máme tu ještě jeden patent do sbírky. Jeho zapínání se od dámského patentu až na tvar neliší. Ruský, někdy taky francouzský, patent má totiž hranatou podobu. Háček připomíná rovnou tyčku a s koncovou částí náušnice tvoří pravý úhel. Vypadá elegantněji než předchozí zmíněný model, ale taky se snáz může rozepnout. Skvěle doplňuje například visací stříbrné náušnice.

Kreole

Typ zapínání jménem kreole se používá u kruhových náušnic. Jejich součástí je tyčka, kterou lze ohnout v kloubu a následně zasunout do speciálního bodu v protější části náušnice. Jedná se o jedno z nejbezpečnějších zapínání.

 

Africký háček

Za zmínku stojí ještě náušnice, jejichž součástí je takzvaný africký háček. Náušnice se vyznačuje prodlouženou zadní částí, která svírá s vnější ozdobou malý úhel, který drží ušní lalůček. Vzhledem k délce háčku se náušnice z ucha jen tak nevyvlékne, a vy už tak nepotřebuje jinou ochranu před spadnutím. Africký háček byl dříve součástí zejména bižuterie, dnes si jej žádají i některé visací náušnice z drahého kovu.

 

Navštivte e-shop sperkyleclay.cz a vyberte si ze široké nabídky šperků (nejen) stříbrné náušnice přesně podle vašich představ.

 

 

 

 

Jeden myslel na “Stříbrné náušnice jsou pravou volbou! Jak vybrat ty nejvhodnější podle typu zapínání?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *