Valentýn – reklamní bublina nebo svátek zamilovaných?

Jak jste si jistě všichni všimli, schválně píši všichni, protože není možné si toho nevšimnout, blíží se svátek svatého Valentýna. Reklamní výlohy se plní srdíčkama, do emailu nám chodí hromady spamů – co vhodného pořídit své lásce atd. atd.

A jak tento svátek vlastně vzniknul ?

“Legenda říká, že tento den začal být známý jako Den svatého Valentýna až díky knězi Valentýnovi. Claudius II., vládce Říma, zakazoval svým vojákům, aby se ženili nebo jen zasnubovali. Bál se, že by chtěli zůstat doma u svých rodin a nešli do boje. Valentýn vzdoroval vládci a tajně oddával mladé páry. Byl zatčen a později popraven 14. února. Svátek Luprecalia splynul s oslavami mučednictví Svatého Valentýna a vznikl romantický svátek, který je nyní 14. února slaven.” (praví Wikipedie)

Ať už Valentýna slavíte, nebo ne, uvažujte i nad tím zda-li ho slaví i Váš partner. Každého, i zarytého neslaviče tohoto svátku určitě potěší nějaká drobnost, nebo už jen to, že si připomenete svojí lásku (pokud si jí připomínáte každý den, tak není co řešit).

Pokud patříte mezi lidi, kteří se rozhodli Valentýna slavit, mám pro Vás pár tipů, jak partnerovi udělat radost. Nemusíte kupovat předražené dárky, u většiny mužů platí, že láska prochází žaludkem. Co třeba snídaně do postele? Mohla by vypadat třeba takto:

Untitled 1Vezmete toustový chleba, do něj formičkou na cukroví vyříznete srdíčko, chleba hodíte na pánev, do otvoru na srdíčko klepnete vajíčko, necháte usmažit (pokuste se přitom nespálit chleba). Z kapek kečupu vytvarujete srdíčka.

Naprosto nenáročné, rychlé a partner to jistě ocení. Snídaní do postele se srdíčkovým motivem mu i mimoděk naznačíte, že pro vás den 14.2. alespoň něco málo znamená. On se s trochou štěstí bude činit a pošle vám na oplátku třeba kytici růží do práce.

Nejsem zastánce předražených Valentýnských dárků (i když kterou z nás by nepotěšil třeba diamantový prsten, že?). Stačí třeba zajít na romantickou večeři, do kina, dát si víno. Taková večeře doma při svíčkách také není k zahození.

Když jsme u toho jídla, tak co mě v posledních dnech Valentýnského šilení opravdu zaujalo, byl recept na Zamilovaný cheesecake – vypadá opravdu báječně, ale s přípravou byste měla začít už ve čtvrtek odpoledne, abyste ho do pátku stihla.

d

Recept naleznete zde.

A nakonec pár originálních dárků.

Jste oba kuřáci? Zippo vyrobil sérii zapalovačů pro zamilované. Kdykoli si vaše drahá polovička bude chtít zapálit, vzpomene si na vás.

stažený soubor

A co taková deka pro dva?

is46946420

 

Trenky s vaší fotkou? – Alespoň se nemusíte bát, že by vám byl nevěrný. Leda že byste měla doma opravdu otrlého nevěrníka, který by se nestyděl před milenkou svlékat z trenek s podobiznou partnerky/manželky.

Boxerky1

Tímto se s vámi pro dnešek loučím a přeji vám ať váš partner vymyslí na Valentýna něco originálního.

A pokud se na Valentýna budete těšit, ale váš partner na něj zapomene, nebo se na něj prostě vykašle, tak mu odpusťte. Třeba stejně jako slečna odpustila svému partnerovi na obrázku níže (ovšem v tomto případě je velká pravděpodobnost, že se váš vztah nedočká ani prvního máje) 🙂

1209075_10151691269632263_322611477_n

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *