Během k dokonalé kondici

Letošní zima, která vlastně nebyla zimou v tom pravém slova smyslu, se pomalu blíží, alespoň dle data kalendáře, ke svému konci. Proto mnozí z nás hýří optimismem a přemýšlejí, jak si zlepšit kondičku. Během posledních let se stal oblíbeným, vcelku levným a málo časově náročným sportem běh. Vzpomínáte si na Forresta Gumpa? Ten se po smrti své matky rozhodne, že poběží. Nejprve chce běžet jen na konec ulice, avšak nakonec se rozhodne běžet na kraj města, poté přes celý okres, doběhne k oceánu a nakonec oběhne celé Spojené státy. Pravidelní běžci mívají obdobné tužby. Chtějí uběhnout stále větší a větší vzdálenosti. V České republice dle statistik běhá zhruba půl milionu lidí.

 

Výhody běhu:

 

1. Nepotřebujete drahé vybavení – stačí vám pouze kvalitní botasky a oděv. V případě chladných dnů je doporučeno termo prádlo.

2. Nemusíte za účelem běhu jezdit do specializovaných míst – postačí vám okolí vašeho bydliště (ideální je okolí řeky či park).

3. Sociálně slabým běh ušetří peníze, ale výsledků můžete dosáhnout stejných jako ve fitness centru.

4. Nemusíte s sebou nosit žádné pomůcky, jako např. golfové hole či tenisové rakety. Doporučuji vzít si pouze MP3 přehrávač nebo mobil, ve kterém máte uloženy své oblíbené písně. Ty vás podpoří v prvních kilometrech běhu.

5. Běh vybíjí stres a navozuje příjemnou pozitivní náladu.

6. Pravidelností dosáhnete k zpevněnému, vysportovanému tělu v dobré kondici.

7. Pokud chodíte běhat sami, věnujete se jen sami sobě. Jestliže se rozhodnete běhat v páru či menší skupině, mohou vás přátelé motivovat k lepším výsledkům.

 

Zásady běhu:

 

1. Pokud jdete běhat úplně poprvé, odhadněte vzdálenost. Nepřetěžte své tělo. Od začátečníků se rozhodně neočekává výkon pěti kilometrů!

2. S během vždy počkejte alespoň 2 hodiny po jídle.

3. Jako při každém jiném cvičení dodržujte pitný režim.

4. Pokud je to možné, vyberte si měkký terén, který chrání vaše klouby.

5. Jakmile dobíháte k vytyčenému cíli, postupně zpomalujte, nikdy se nezastavujte zničehonic. Uklidňuje se tím organismus a zklidňuje se tlukot srdce.

6. Nezapomínejte na strečink, který byste měli uskutečnit před vyběhnutím, ale rovněž po dokončení aktivity.

7. K získání kondice by mělo postačit 45 minut běhu 3x týdně.

 

Pro běžce se konají i různé běžecké soutěže a klání. Pokud budete poctivě trénovat, můžete se třeba i vy zúčastnit Olomouckého půlmaratónu, který proběhne 21. června 2014. A to se pro vás může stát motivací 😉 .

 

Veronika Partschová

 

Nabídky práce pro modelky, nabídky práce pro hostesky… to je Job4Models.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *