Co s nevěrným partnerem?

Nevěra – Každý z nás to jistě zažil, mnozí z nás to sami udělali. Ale co s tím potom? Co s partnerem, který je Vám nevěrný? Odpustit, odkopnout? Co se ztracenou důvěrou?

Víte, že má váš partner poměr, nikdy ho neskončí, nebo maximálně vymění za nový, ale vy máte pocit, že ze vztahu nemůžete odejít? Kvůli dětem, bydlení, financím, ze strachu ze samoty…

Co je vlastně nevěra? Ona taková nevěra je sama o sobě téměř věda. Odborníci ji dělí do několika kategorií a desítek podkategorií, Wikipedie ji definuje následovně:

Nevěra je sexuální, resp. milostný poměr s partnerem mimo manželství nebo též mimo jiný dlouhotrvající vážný vztah, s nímž se pojí slib věrnosti. Různí se pohledy na fyzickou nevěru a faktor citové angažovanosti. Starší pojem pro nevěru je cizoložství.”

Kde začíná nevěra? Každý z nás vidí počátky nevěry někde jinde. Najdou se jedinci, pro něž je nevěra už lechtivé psaní s opačným pohlavím, u někoho je nevěra i líbání, někdo ji vidí až v sexuálním styku. Nevěru můžeme primárně rozdělit na dva druhy. Prvním druhem je nevěra fyzická – což se dá ještě zkousnout, partner si někde užije, ale v poklidu se vrátí domů, sice ulítnul, ale stále vás miluje – to vás staví do vcelku příjemné pozice, partner bude škemrat a žadonit, abyste mu odpustila – pokud překonáte pocit zhrzenosti a podaří se vám navrátit do vztahu důvěru máte vyhráno. Tím druhým a poněkud vážnějším druhem nevěry je nevěra citová. Partner je sice s vámi, ale zamiloval se jinde. Vy nevíte jak jste na tom, jestli vás plánuje opustit, nebo jestli ukončí vztah s milenkou. Pokud si budete chtít partnera ponechat, nezbývá vám než bojovat a dokázat mu, že vy jste lepší.

První a nejúčinnější možností je začít pracovat na sobě – dokažte partnerovi, že jste lepší než jeho milenka – pečujte o sebe – nové prádlo, kadeřník, manikúra atd. atd. Tedy za předpokladu, že si ho chcete udržet. Chápu všechny z vás, kterým se z toho obrací žaludek “On zklamal, od podvedl, on je ten špatný a já se mám ještě starat o to, abych se mu líbila??” – Ale ano, funguje to. A kdybyste ho náhodou odkopla, alespoň bude litovat, o co přišel.

Žádné odpírání sexu – Ve chvíli kdy mu odepřete sex, kam myslíte, že ho půjde hledat??

Hlavně žádné scény!  Klidná a harmonická domácnost je to, po čem většina mužů (nejen mužů) touží. Kdo by chtěl přijít domu a slyšet žárlivé scény “Kde jsi byl, s kým jsi byl, proč jsi s ní byl…” Když mu uděláte žárlivou scénu pravděpodobně se sebere a půjde si utěšovat své ego, kam jinam, než k milence. Místo žárlivých scén udělejte jeho oblíbenou večeři – svíčky, romantika a může dojít i na to nové prádélko 🙂

Abychom to shrnuli, partner, který podvedl jednou, pravděpodobně podvede znovu, protože zjistil, že mu to prošlo (ale třeba ten Váš je jiný). Takže pokud vás k němu nic moc neváže, lásky také po málu, je lepší poslat ho k vodě.

A na závěr anketa:

Aktuálně není k dispozici žádná anketa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *