Oslaďte si život domácími sirupy

Sladit potřebujeme stále. Cukr přidáváme do čaje a kávy nebo třeba do salátů. Proč ale nesladit zdravě? Vyzkoušejte přírodní sirupy, které jak vašim nápojům, taky i vašemu jídlu dodají ten správný říz.

Pravý domácí sirup nejen dobře chutná, ale je taky zdravý. Zatímco s tekutinami, které jsou plné konzervačních látek a umělých sladidel musíte nakládat opatrně, sirupy připravované z čerstvých surovin si můžete dopřávat dle libosti. Za nákup správných lektvarů vám poděkují i vaše děti, které si jistě nad sladkými nápoji moc rády pochutnají.

Kde takové sirupy hledat? Navštivte stránku aniccinysirupy.cz. Najdete zde mnoho druhů s láskou připravovaných výrobků. Vybírat můžete z velkého množství příchutí, které seženete hned v několika velikostních variantách.  

 

Nevíte, který sirup si vybrat? Přečtěte si drobný přehled, který vám napoví, jaký se bude hodit přímo vám. Ať už budete vybírat dle účinků nebo jen podle chuti, bude vám nápoj ku prospěchu.

Bezinkový sirup vám dodá energii na celý den. Stačí pár kapek a budete se hned cítit svěží. V dávných dobách lidé věřili, že právě bezinky mají moc ochraňovat jedince před zlými silami.
Květy černého bezu pomáhají léčit nachlazení a taky nemoci dýchacích cest. Významně pomohou při jakýchkoliv zánětech. Stálý přísun bezových výtažků vám zajistí dny bez bolesti hlavy a migrén. Bezinka se hodí taky při potížích s koleny, můžete ji užívat vnitřně nebo formou obkladů. Bez tělu dodá dostatek vitaminu C a B, doplní éterické oleje, působí jako antioxidant.

Máte problémy s pokožkou? Trpíte ekzémy nebo se snad vaše pleť zdá být bez života? Zavolejte si na pomoc rakytník. Je vhodný i při léčení popálenin nebo omrzlin. Má antibakteriální účinky. Prospívá i vlasům, neboť působí proti jejich vypadávání.

Rakytníkový sirup vám pomůže i zevnitř. Podporuje činnost jater či slinivky a pomáhá léčit žaludeční problémy včetně dvanáctníkových vředů. Aby toho nebylo málo, rakytník posiluje i imunitní systém a přirozenou obranyschopnost.

Bylinky v nabídce sirupů nezastupuje nikdo jiný než heřmánek. Vyzkoušejte i tento malý zázrak. Heřmánek by se dal nazvat univerzální bylinou do nepohody. Působí zkrátka na všechno. Přísun tohoto všeléku je doporučován hlavně dětem. Nejvýznamněji působí proti bolestem břicha a v případě průjmů. Ženám poslouží v době menstruace. Pokud trpíte vyrážkami, vyzbrojte se heřmánkem.

Tato bylina dokáže nastartovat organismus, pomůže i při jeho celkovém vyčerpání. Ovlivňuje nervový systém a nastoluje jeho rovnováhu. Pomůže při bolestech zubů a vyléčí člověka i v případě klasické chřipky.

 

V našem seznamu nesmí chybět ani královna antioxidantů jménem aronie. Temnoplodec černoplodý je znám díky vysokému počtu vitaminů. Mimo ty klasické v něm najdete významný podíl vitaminu P. Velké množství minerálů zaručuje uživateli vitalitu. Výtažky z rostliny, konkrétně z jejích poldů, působí blahodárně na srdce a cévní systém. Regulují taky krevní tlak. Aronie podporuje mozkovou činnost. Rostlina je mimo jiné taky zdrojem dlouhověkosti. 

 

 

 

Vymýšlíte speciální dárek pro vašeho blízkého? Proč mu nevěnovat právě jeden z těchto výtečných výrobků? Ať už vyberete jakoukoliv příchuť sirupu, jistě si obdarovaný pochutná. Sirupy se dají jíst po lžičkách, můžete je přimíchat do nápojů, výborně chutnají například v koktejlech. A jídlo? Co takhle vafle se sirupem nebo marináda na maso?

 

 

 

Autor: Kamila Spoustová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *