Připravte si perfektní kávu v pohodlí domova!

Milujete kvalitní kávu? Nedokážete si představit ráno bez šálku silné kávy? Můžete samozřejmě chodit do Vaší oblíbené kavárny, kde máte jistotu, že Vás nezklamou. My pro Vás máme jednodušší řešení. Co takhle káva jako z kavárny ještě v pyžamu nebo dokonce v posteli? Ano, je to možné. Čtěte dál a dozvíte se, jak si doma připravit fantastickou ranní nebo i odpolední kávu!

Pokud si chcete vychutnat opravdu kvalitní kávu, tak zapomeňte na levné kávové výrobky, které většinou nosí značku určitého obchodního řetězce. Investice do kávy se Vám vyplatí, protože nekvalitní káva po ránu Vám může způsobit akorát problémy se žaludkem. Jak vybrat kvalitní kávu a správně si jí připravit se dozvíte v následujícím článku.

Čerstvě namletá káva

 

Říká se, že nejlepší káva je ta čerstvá. Pokud máte ráno několik minut k dobru, tak neodbývejte svůj šálek po probuzení s klasickou rozpustnou kávou a připravte si skvělou čerstvě namletou kávu. Jak na to?

  • Budete potřebovat pražená kávová zrna. Seženete je ve specializovaných obchodech s kávou, ale i v klasických obchodech.
  • Rozmyslete si, zda chcete tureckou či překapávanou kávu. U turecké nepotřebujete žádný speciální přístroj. Pro přípravu překapávané kávy si pořiďte moka konvičku.
  • Myslete na to, že čerstvě namletá zrna musíte spotřebovat do patnácti minut od mletí.
  • Nikdy nezalévejte namletou kávu vroucí vodou. Ideální teplota je 90 stupňů. Pokud používáte varnou konvici, tak po jejím vypnutí ještě půl minuty počkejte a pak teprve kávu zalijte.

Instantní kávy

Nejjednodušší způsob, jak si rychle připravit kvalitní kávu bez různých přístrojů je instantní káva od známých značek jako je Jacobs, Tchibo, Jihlavanka nebo Nescafé. Opět je důležité dodržet teplotu vody 90 stupňů. Kávu si můžete vylepšit teplým mlékem.

Kávovary ušetří spoustu času

Kávovary a káva v kapslích. Někdo ji miluje, jiný nenávidí. Faktem ale je, že káva v kapslích je v současnosti nejjednodušším a nejlepším způsobem pro přípravu kávy. Výrobci kávovarů jsou velmi známé značky a není potřeba se bát, zda kapsle obsahuje opravdovou kávu. Ano, obsahuje a to v ideálním dávkování pro jeden šálek, takže se Vám nestane, že by káva byla silnější nebo slabší než má být.
Kávovary na kapsle mají výhodu v jejich variabilitě. Je libo espresso, latte machiato nebo capuccino? Žádný problém. Kávovar Vám připraví to, na co máte zrovna chuť. Stačí mít doma ty správné kapsle.

A jaké kávové kapsle vlastně existují?

  • Dolce Gusto jsou nejrozšířenější kávové kapsle na trhu. Jejich velkou výhodou je, že mají mnoho druhů, od klasického espressa přes ochucené latte až po exotičtější kávy.
  • Tassimo kapsle jsou oblíbené díky jejich nízké ceně. I přesto jsou velmi kvalitní a nabízí také mnoho druhů kávy
  • Kapsle Nespresso jsou vhodné spíše pro fajnšmekry. Nabízejí hlavně exotické kávy, které nemusí chutnat každému. Jejich nevýhodou je vyšší cena a menší dostupnost v klasických obchodech.

Kapslovou kávu můžete nyní výhodně zakoupit v e-shopu VšeVýhodně.cz. Ten nabízí největší výběr kapslí včetně druhů, které běžně v ČR neseženete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *