Jak se obléci stylově a šik? Najdete inspiraci i v minulosti?

Již dlouho přemýšlíte jak ještě vylepšit váš outfit? S každým druhem dámského oblečení, které si zakoupíte byste se měla spřátelit.

Možností, jak vybrat ten nejlepší kousek do vašeho šatníku je velmi mnoho. Záleží na tom, co je pro vás nejpřednější, tedy zda vám jde raději o to, jak na vás bude kousek sedět a nebo s jakou značkou zapůsobíte toto léto. Nejvíce je však důležité, abyste měla jakýkoliv módní předmět čistý, voňavý a vyžehlený. Oblečení by vám také mělo sedět a hodit se k dané příležitosti.

Co se týče stylu, tak druhy oděvů, které jsou právě in, se stále mění. Přicházejí k nám nové inovace, ale obnovují se i staré, již dávno zapomenuté, módní kousky, na které si možná vzpomenete, jelikož jste je nosila v mládí vy nebo je poznáváte na fotografiích vašich rodičů. A jaké z nich to například jsou? Víte co se na trhu objevuje po desítkách let?

Do počátků dvacátého století bylo přímo neslušné, aby sukně byla kratší než po kolena. Již délka nad kotníky byla k udivení. Po první světové válce došlo k velkému zkracování. Oblečení pro ženy prošlo velkou renovací. Z topů s dlouhým rukávem se stávaly tílka pouze s ramínky a dlouhé sukně se stříhaly minimálně ke kolenům. Pásek jste místo v pase mohla uvazovat přes boky.

V této době vznikly i overaly. Košilky se sešily s krátkými sukněmi a ty se sepnuly mezi nohama, aby sukně příliš nevlála.

Před druhou světovou válkou se zase ženy začaly běžně oblékat do kalhot. Došlo k vývoji uniforem, a to i pro ženy. Později se z nich vyvinuly kostýmy. V šedesátých letech se k nám dostala éra hippies. Ta přinesla rozevlátý styl, například dlouhé volné sukně z jemného materiálu a čelenky poseté květinami. V osmdesátých letech za dob komunismu se od nás rozšířilo do světa nošení legín. Ve světě samozřejmě tyto elastické kalhoty na tělo fungovaly už dříve, ale vždy jako spodní díl. Ženy na ně navlékaly kraťasy nebo sukně. Jako poslední stojí za zmínku punčochy ze silonu, které od stejné doby jako legíny u nás fungují dodnes.

Máte tyto kousky ve vašem šatníku? Většina z nich se znovu objevila na světovém trhu v posledním roce. Všechny z nich jsou právě v kurzu. Pokud vám však některé varianty oblečení zcela nevyhovují, či se nehodí k vašemu stylu, tak nemějte obavy. Trendy se můžete obléci i bez nich. Zkuste si pořídit například nějaké oblečení Tommy Hilfiger a doplňte ho kousky značky Gino Rossi. Pokud bude váš outfit upravený a krásně sladěný do detailu, tak mezi ženami vyniknete a zazáříte.

logo

 

 

Autor: Kamila Spoustová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *