Inspirace nového stylu glamping

Glamping – návrat s nádechem luxusu

Nová inspirace nového stylu přichází s novým názvem “glamping”. Slovo vzniklo zkrácením “kempování s kouzlem” neboli “glamorous camping” a tenhle nový globální trend ve svých kolekcích pro příští sezonu 2015 už respektují přední módní značky.

 Sofistikovaná kombinace

Vyznavači nového kempování cestují za nevšedními prožitky pobytu v přírodě do Yellowstonu, na Nový Zéland, do Andalusie i Afriky, dopřávají si luxus stanů jak z pohádky, v předem připravených kempingových destinacích nemají důvod vzdát se pohodlí a přitom mohou zakusit svůj únik ze světa měst a stresu návratem k přírodě ve velkém stylu.

Jde o sofistikované spojení pohodlí a relaxace s nádhernou přírodou a novým komfortem vybavení, o něco jako kombinaci luxusu dovolené v pětihvězdičkovém hotelu se zkušenostmi sedmidenního dobrodružství s batohem na zádech.

 Nový styl do módy

Nový styl se výrazně prosazuje do módy a oblékání. Inspirovat přírodou a “glampingem” se nechává značka Bottega Veneta i Alexander McQueen, Charlotte Free a další. Okouzlující parky, kvalitní nepromokavé kabáty, pevné jeans, pohodlná trička, kabáty či trenčkoty, hřejivá ponča, nekomplikované overály, měkké svetry, vojensky pojaté kabátce, jednoduché batůžky, pevné boty, odolné holinky i doplňky z přírodní kůže podtrhují aktuálnost nejsoučasnějšího trendu návratu k přírodě. Současně se tato nová módní inspirace  a trend pokouší navrátit přírodu do měst a všedního života. Pokouší se o to s kouzlem, s nádechem luxusu a návrat nabízí jako mimořádný prožitek.

 Let´s go glamping!

Není pochyb, že nový trend stylu pro blížící se sezonu nám přinejmenším přírodu a to, jak ji člověk nově může prožívat, respektovat a zakusit, připomene.

O autorce článku:

Běla Janoštíková se narodila a žije v Praze. Vystudovala filosofickou fakultu University Karlovy. Publikuje články, překlady a krátké texty. Je také autorkou nově vydané knihy Jenom pár hadříků, která přivádí k zamyšlení nad tím, co a jak oblékáme a co vlastně móda je. Elegantní dámský kostýmek, modré jeans, šála, punčošky, boty, klobouk, kabelka… Všechny ty kusy mají své příběhy, jejichž pokračování píšeme nejaktuálněji právě my právě dnes. Knížka inspiruje o tom, že oblékání je kultura, poezie, historie i umění a že móda nás nikdy nepřestane překvapovat.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *