Nový rozměr pro vaše fotografie.

Fotografie je pro některé uměním, pro jiné i věda, která využívá světla k vytvoření trvalého obrazového záznamu. Takového záznamu můžeme docílit v dnešní době hned několika způsobu. Jako jedním z hlavních v moderní době je digitálně, prostřednictvím čipů anebo chemickým procesem prostřednictvím světla citlivého materiálu, kterým je například film.

Fotografie jsou od svého vzniku využívány v mnoha vědních oborech a disciplínách, ale také i v osobním životě každého z nás. Každý z nás se jistě setkal se situací, kterou chtěl zaznamenat. V posledních letech se fotografie staly takřka hitem. Každý díky moderním technologiím, může snadno pořídit fotku, kterou poté ukáže známým, kamarádům nebo nahodí na sociální síť.

Mnoho z nás má ve svém počítače nebo na externím disku uložených spousty pěkných a zajímavých fotek, o které nechceme přijít. Čím zajímavější fotka, například z určité životní události, tím má pro nás větší cenu.  Jsou fotky, které se hodí opravdu prohlížet pouze v soukromý, ale také jsou fotky, které přímo vybízejí k tomu, aby spatřily světlo světa v té nejlepší kráse a kvalitě. Nyní můžeme spojit dvě věci na jednou. Každý máme doma zároveň prostor, který bychom chtěli zvelebit, či jen zakrýt šmouhy po malířích.

 Fotka, tedy opravdová fotka se stává fotkou až na papíru, proč ale nezajít ještě o krok dál? Co byste řekli na fotku, která bude na plátně? Že je to nemožné? Omyl! Vaši úchvatnou fotku, můžete mít na plátně jako obraz a pověsit jí na místo, kde ještě lépe vynikne a zároveň budete jí mít stále na očích. Každý kdo Vás navštíví, tak rychle pozná, že se jedná o opravdový originál, který vznikl Vaší rukou.

Data vypálená na CD či DVD mají průměrnou životnost 15 let, než „vyhnijí“. Pokud však z fotky necháte vyrobit  fotoobraz na archivním profi plátně chráněný dvěma vrstvami laku, tak Vás obraz přežije a to bez žádné nadsázky. Takový obraz má, ale ještě další výhodu, krom dlouhé životnosti lze tento obraz také umýt, odolá oděru, UV záření a lze ho kdykoliv dopnout pomocí klínků. Jak vidíte, zde se spojí profesionální a moderní technologie s Vaším fotografickým uměním a vznikne, tak zcela nové dílo.

 

Levnější a však neméně kvalitní variantou je fotoplátno klasik, které je vyráběno stejnou technologií a samozřejmě je chráněno impregnací. Dopínací klínky a kvalita plátna jsou základ.

Další výhodou těchto skvělých obrazů je i možnost zvolit si rám, jehož barvu a styl, můžete hravě sladit s okolním prostředím. Tady se může naplno skloubit Váš smysl pro detail s uměním.

 

Pokud máte fotografii, na kterých jsou velmi zářivé barvy a chcete zachovat onen osvětlující nádech, můžete použít na místo plátna  fotoobraz na desce, kdy je obraz velmi pečlivě tištěn na speciální fotopapír, který je chráněný laminací. Samozřejmě se i tento obraz může vložit do rámečku.

Pokud přemýšlíte o změně a chcete si předělat pokoj nebo jen přemýšlíte jak zútulnit Váš byt po rekonstrukci, tak můžete sáhnout po foto plakátu nebo velkoformátové fotografii, kterou si jednoduše nalepíte na zeď.

Zapomeňte na holé stěny anebo na tuctové obrazy, které si na zeď může pověsit každý. Podejte si ruku s profesionály, spojte tak moderní technologie s Vašimi fotografiemi a nechte vytvořit opravdové umělecké dílo moderní doby.

 

 

 

 

 

Autor: Petr Polák

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *