Perete správně své prádlo?

Vložit prádlo do pračky, zapnout a pověsit. Říkáte si, že na praní prádla nic není? Seznamte se se zásadami správného praní a zjistěte, zda vše děláte opravdu správně a nebo se poučte ze svých drobných chyb.

 

Zásadním krokem před samotným procesem praní je korektní vytřídění prádla. Rozdělte oblečení do jednotlivých barevně odlišných hromádek. Zvlášť perte prádlo čistě bílé, zvlášť černé a tmavě modré. Čím více barevných kupiček vytřídíte, tím lépe.

 

Zaměřte se taky na materiál prádla. Jemné látky perte na třicet stupňů, povlečení můžete zapnout až na šedesát stupňů. Praní materiálově odlišných věcí se opravdu nevyplácí, hlavně, když pračku nastavíte na vyšší stupně praní.

 

Pračku neplňte příliš hodně, prádlo by se pak nemuselo řádně vyprat, bude zmačkané a půjde obtížně vyžehlit.

 

Pořiďte si více druhů pracích prášků. Nejlepší jsou ty, které jsou určeny pouze na konkrétní materiály nebo barvy. Prací prášky není vhodné používat na jemné materiály, taky na vlněné prádlo. Na tento druh prádla je dobré použít nějaký prací gel. Univerzálním řešením pro praní různorodého prádla jsou prací kapsle. Některé druhy jsou totiž speciálně upraveny tak, aby byly prospěšné prádlu kteréhokoliv materiálu. O poměru dávky ku samotnému prádlu vám více poví jednotlivý druh pracího přípravku. Každý výrobek je lehce odlišný.

 

Pokud má nějaký kus prádla na sobě viditelná špinavá místa, je dobré je předtím namočit ve studené vodě s mýdlem nebo na ně použít přímo odstraňovače skvrn. Až poté ošetřený kus vyperte.

 

Největší chybou při praní je absence avivážního prostředku. I když se samotný prací prostředek zdá být dosti voňavý, prádlo do sebe jeho vůni vstřebá, ani nebudete vědět jak. Proto je dobré, vzít si k praní na pomoc ještě jednotlivé aviváže. Ty nezajistí pouze dokonalou vůni, ale taky se postarají o to, aby na sebe prádlo nepřitahovalo špínu. Látka se nebude lepit na pokožku, u umělých materiálů díky ní zanikne elektrostatický náboj. Látky budou celkově měkčí i příjemnější na dotek. Pokud jste si do teď nebyli jisti, zda aviváž používat, nyní vidíte, že jednoznačně ano.

 

Prádlo věšte ihned po jeho doprání. Bude pak méně zmačkané a zachová si svoji vůni. Pro uchování barev nenechávejte prádlo dlouho na sluníčku.

 

Pokud chcete schnutí prádla urychlit, vložte jej do sušičky. Prádlo však při tomto úkonu ztratí část své vůně. Dejte si pozor na některé materiály. Vlněné oblečení nebo hedvábí či nylon do sušičky nepatří!

 

Nakupte správné a kvalitní (nejen) prací prostředky v e-shopu pranijehrani.cz. Vybírat můžete ze široké škály produktů. Firma pranijehrani.cz nabízí kvalitní drogerii z Rakouska a Německa. Objednejte si ještě dnes ty nejlepší přípravky. Osobně si můžete objednávku vyzvednout v Mikulčicích. Jestliže to sem máte daleko, využijte poštovních služeb Geis Point pouze za 49,- Kč. Téměř 500 výdejních míst je rozmístěno po celé České republice, výhodou je také vyzvednutí zásilky o víkendu.

 

A nyní už jen perfektně čisté a voňavé prádlo!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *