Fretka – pravý mazlíček pro Vás? Aneb co byste měli vědět před jejím pořízením?

  Uvažujete už delší dobu nad koupí mazlíčka? S pejskem se Vám nechce chodit ven, kočička vyžaduje spoustu pozornosti a s králíkem není moc zábavy? Co takhle mazlíček, který spí 20 hodin denně a když přijdete domů z práce, užijete si spolu spousty legrace?

Co všechno fretka potřebuje? 

První, co byste měli, ještě před koupí fretky, pořídit je prostorná klec, kde bude fretka trávit dobu, kdy na ní nebudete mít čas. Fretky milují spaní v hammacích (=závěsných sítích), klidně jich můžete do klece pověsit několik, fretka je bude bude používat jako prolézačku.

Další, co budete potřebovat, je kvalitní podestýlka. Podestýlek existují celé řady – hrudkující, nehrudkující, s vůní, bez vůně. Ze své zkušenosti mohu doporučit stelivo Happy Cat , patří sice mezi ty dražší, ale skvěle pohlcuje zápach. Sedmi kilové balení Vám pro jednu fretečku s přehledem vystačí na 2 měsíce. Naprosto nevhodnými podestýlkami pro fretky jsou piliny, hobliny, seno a jim podobné. Jsou velmi prašné a způsobují fretkám alergie a jiné zdravotní problémy.

Co se týče potravy, je třeba si uvědomit, že fretka NENÍ hlodavec. Patří mezi šelmy, konkrétně tchořovité, je tudíž všežravec. Miluje ovoce, sladkosti, maso ve všech podobách (ale pozor, fretka není schopná strávit vepřové). Nejjednodušší je krmit fretku granulemi, je to kompletní krmivo, plné vitamínů a minerálů, zkrátka všeho, co Vaše fretka potřebuje. Vždy je důležité kupovat kvalitní granule – např. od značky Rosenlöcher. Ke krmivu potřebujete samozřejmě i misku, zde je samozřejmě také velký výběr, od keramických, přes nerezové až po misky z přírodních materiálů. Ze své zkušenosti mohu doporučit misky závěsné, fretky totiž rády misky vysypávají. Na vodu jsou nejvhodnější napáječky.

Fretce uděláte největší radost hračkami. Ať už to budou různé míčky, pískací myši, prolézací tunely, vždy si s nimi skvěle vyhraje a společně si užijete spoustu legrace. Fretka je vhodným mazlíčkem i do rodin se staršími dětmi, nejen že se společně zabaví na dlouhé hodiny, ale děti se při péči o fretku naučí zodpovědnosti. Fretku můžete vzít s sebou i na rodinný výlet. V létě s Vámi bude ráda běhat po lese, v zimě si užije společné sněhové radovánky. Ovšem nikdy nepouštějte fretku bez vodítka.

Závěrem heslo fretkařů:  “Dvě fretky jsou dvojnásobná starost, ale čtyřnásobná radost.” 

Všechny výše uvedené chovatelské potřeby naleznete v e-shopu ZOO MIX – obchod.zoomixpraha.cz

logo

 

 

Jeden myslel na “Fretka – pravý mazlíček pro Vás? Aneb co byste měli vědět před jejím pořízením?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *