Fanoušci před Mistrovstvím světa v ledním hokeji preferují e-shopy – jsou levnější

Přípravy na 79. Mistrovství světa v ledním hokeji jsou v plném proudu, do zahajovacího zápasu zbývá už jen něco málo přes dva měsíce. Fanoušci budou moct přímo na stadionech v Praze a Ostravě sledovat ty nejlepší hokejové týmy z celého světa, které se spolu utkají o titul mistrů světa a rozdělí si unikátní medaile vyrobené z českého křišťálu ve tvaru puku. (TZ)

Vedle pořadatelů se v těchto dnech začínají na mistrovství světa pečlivě chystat i fanoušci, kteří si po internetu s předstihem pořizují repliky národních dresů českých hokejistů, objednávají si sběratelské puky, trička, mikiny, šály, kšiltovky nebo třeba mávátka.

O dresy je zájem, dokud jsme ve hře

Postupný nárůst poptávky potvrzuje i František Flasar, provozovatel e-shopu Expert-sports.cz „Předpokládal jsem, že se nárůst zájmu projeví až daleko později, jak je známo, tak Češi mají tradičně tendenci zařizovat všechno na poslední chvíli. K mému  velkému překvapení však už nyní sledujeme daleko větší zájem především o dresy, mikiny a šály.“ konstatuje František Flasar, přesto očekává, že ten největší boom poptávky přijde až těsně před mistrovstvím. „Zkušenosti z minulých let jsou jednoznačné. Zájem fanoušků obvykle trvá stejně dlouho, jako účast našich hokejistů v turnaji.“ Doplňuje Flasar.

E-shopy lákají nižší cenou

Kdo nezaváhá a objedná si zboží v dostatečném předstihu, ušetří na jednom dresu i několik set korun. Spousta fanoušků se naopak rozhodne pro spontánní nákup trička nebo jiného fanouškovského zboží až přímo na stadionu, nebo cestou na zápas. Nicméně pak musí logicky počítat i s vyšší pořizovací cenou. „Očekáváme, že největší poptávka po zboží v souvislosti s mistrovstvím světa bude těsně před zahájením šampionátu a doznívat bude ještě v jeho samotném průběhu.“ Předpokládá na základě letitých zkušeností František Flasar.

Zvýšení obratů minimálně na dvojnásobek

To si slibují téměř všechny české fanouškovské e-shopy. Některé ještě finišují s úpravami – vylepšují vzhled a intuitivnost hledání, doplňují zásoby a na zvládnutí největšího náporu objednávek připravují se i personálně. Největší poptávku pak očekávají v dubnu. Snahou všech provozovatelů bude rychlé a plynulé vyřízení jednotlivých poptávek a co možná nejrychlejší odeslání zboží. Některé e-shopy pak dokonce plánují nasadit do Prahy a Ostravy i své vlastní kurýry, kteří by se tak postarali o včasné doručení zásilky až k adresátovi domů nebo do jeho zaměstnání.

Kolik utratíme?

Vstupenka na zápas v základní skupině bude dle shopu Sazka Ticket stát od 190 do 2.980 korun, čtvrtfinále pak pořídíte od 4.780 do 5.980 Kč, semifinále od 9.380 do 11.580 Kč a logicky nejdražší budou lístky na finálový zápas, které se budou prodávat za 11.480 až 14.380 Kč. „K tomu je nutné započítat náklady na dopravu, občerstvení a nákup fanouškovských suvenýrů, pro mimopražské a mimoostravské pak nejspíš i cenu za ubytování.“ Vypočítává ty nejzákladnější náklady František Flasar a dodává, že ze všeho nejradostněji se fanouškům určitě budou platit účty za oslavu titulu mistrů světa.

ms 2015

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *