Jak to bylo s vibrátorem?

Vibrátor, u nás známý taky pod označením robertek, je jedna z nejznámějších erotických hraček pro dospělé. Neslouží pouze jako pomůcka osamělým ženám, předmět se stává zpestřením milování spousty párů.

 

Víte něco o historii vibrátoru? Málokdo tuší, že se jedná o starou lékařskou pomůcku.

Umělá mužská přirození vůbec nejsou výmyslem novověku. První hračky si můžete prohlédnout již na starověkých malbách. Je tedy třeba poznamenat, že nešlo přesně o vibrátory, nýbrž o dilda, nevibrující pomůcky. Dilda byla rozšířená zejména na asijském území, zmínky o nich najdeme však taky ve starém Egyptě. Jednalo se o váčky podobné penisu, které se plnily teplým mlékem, díky kterému byl požitek, který hračka ženám přinášela, ještě intenzivnější.

 

Přeskočme ale nyní do středověku a z něj téměř do doby nové, kdy ženy často trpěly nemocí zvanou hysterie, někdy taky neurastenií.  Tyto ženské problémy se identifikovaly pomocí mnoha faktorů, častými projevy byla nespavost, bolesti hlavy nebo poruchy soustředění. Po delším bádání lékaři našli na nemoci lék nebo alespoň rychlé utišení. Domnívali se totiž, že se nervově nemocným ženám uleví pohlavním stykem, ten však ne vždy přinesl to pravé potěšení, a tak se musel každý doktor naučit co nejlépe masírovat ženský klitoris. Tato terapie všem lékařům slušně vydělávala, byznys jim však zabíral dost času, a tak neměli pomalu ani čas na klasické léčení ostatních pacientů.

 

Roku 1869 přišel americký lékař Georg Taylor s nový vynálezem. Světu ukázal přístroj poháněný párou, který masíroval ještě lépe a s výraznějšími účinky než jakýkoliv lékař. Za několik let byl tento stroj s malou úpravou patentován jako první elektromechanický vibrátor. Od počátku dvacátého století už ženy díky vynálezu nemusely navštěvovat lékařské ordinace a v klidu se léčily samy doma. Vibrátor si získal takovou oblibu, že ho tehdejší podniky ani nestačily vyrábět. Je třeba si připomenout, že v této době neměl vibrátor nic společného se sexualitou. Napsal o něm kdejaký časopis, ale byl vždy oficiálně prezentován jako lékařská pomůcka, která navíc ženám přinášela potěšení.

 

V současné době jsou vibrátory technologicky velmi pokročilé. Jsou vyráběny z různých materiálů, které se dají až na výjimky snadno omýt. Seženete klasické i speciálně zakřivené pomůcky. Prohlédněte si širokou nabídku sexuálních pomůcek včetně vibrátorů na webových stránkách magicwand.cz. Stačí kliknout zde a můžete hned nakupovat.

 

A jak vlastně vznikl český název robertek? To není úplně tak jasné. Podle jedné legendy našel na celnici pan Robert pomůcku podobnou vibrátoru, tu zabavil, ale neodevzdal úřadům. Donesl ji své ženě na vyzkoušení. Z této ,,krádeže‘‘ vznikla kauza a pan Robert měl po legraci. Máme tu však ještě jednu teorii, tentokrát opravdu potvrzenou, o robertku. Žena měla muže jménem Robert, který ji ze zahraničí dovážel různé erotické pomůcky. Žena nejprve nevyužité hračky dodávala kamarádkám, poté je ve velkém prodávala, bohužel nezákonně. Soused manželské dvojice její činnost prokoukl a udal ji na policii. O této události se dozvěděl i tisk a v novinách vyšel fejeton, který nesl název ,,Robertek popularizoval‘‘. Toto jiné jméno vibrátoru se uchytilo a používá se dodnes.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *