Nejen pro fanoušky rocku: Nové album skupiny Rubby ‘N’ je na světě!

Autorské hudební uskupení Rubby ‘N’ můžete znát zejména z internetového prostředí také pod názvem Rubbyen. Kapela se zrodila v roce 2014. Mezi zakládající interprety skupiny patří Robert Sorby, zpěvák, textař a hráč na bass kytaru, dále Dizzy Tutter, skladatel, zpěvák a kytarista. Třetím ze stavějících členů byl Jaroslav Šperl, hráč na bicí nástroje. Všechny tři členy kapely spojuje nejen hudební nadání, ale i plzeňský původ.

 

Kapela má na svém kontě již dvě alba. První série skladeb vyšla v roce 2015 pod vedením všech zakladatelů. Bubeník Jaroslav Šperl však po dokončení prvního alba ze skupiny odešel. V rámci alba postupně začaly vznikat i klipy k jednotlivým singlům. První klip Those Days se může pochlubit počtem půl milionu zhlédnutí. Na oblibě si získaly i další dva klipy, které se dočkaly čtyř set tisíc zhlédnutí.

Druhé album, které bude odhaleno veřejnosti 7. dubna 2019, nese název Svět balad (The world of ballads). Zakládajícího domácího bubeníka v něm nahrazuje jako hostující bubeník Tomáš Vokurka. Na tvorbě nového alba dále skupina spolupracovala s britským hudebníkem a hudebním ředitelem Jayem Stapleym, který jako kytarista působí v devíti z jedenácti skladeb. Ve svých skladbách přivítalo uskupení taky zpěváka a frontmana skupiny La Guns Scotta Fostera Harrise nebo amerického hudebního tvůrce Kevina Nixe. O spolupráci se zahraničními umělci se zasloužil zejména Robert Sorby, mezi jehož známosti patří dále například Frank Zappa nebo Bob Dylan.

 

Do prací na albu se zapojili i čeští hudebníci, z nejmenovaných kytarista a zpěvák Dizzy Tutter. Ženské zadní vokály pak ztvárnila umělkyně Linda Milotová. Klávesy rozhoupal Martin Bělohlávek.

 

 

Finálních úprav se ujalo americké studio LNIX MASTERING STUDIOS, mezi jehož klienty patřili mimo jiné ZZ TOP, Elvis Presley, také B.B.King a mnoho dalších držitelů cen Grammy.

 

I když je skupina autorů a interpretů skupiny Rubby ‘N’ zaměřena rockově, nemusíte se těšit pouze na art rockové pojetí skladeb (Women, Dirty boots, The Beach, Human rights a Matinee). Součástí alba jsou skladby v popovém duchu (Christmass tree, I love you) nebo písně reprezentující americké country (Hobos, Let me sleep, Sweet life). Čeká vás tedy multižánrový zážitek, který si nesmíte nechat ujít.

 

Už se nemůžete dočkat sedmého dubna? Zpestřete si dobu čekání uvolněným singlem z alba Human rights, který je fanouškům přístupný již od 10. března 2019.

 

Nové album si můžete zakoupit na webové stránce rubbyens.rs. Skladby s hvězdnými hosty budou dostupné celosvětově ve všech online obchodech.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *