Korkové oblečení – dejte sbohem kůži

Korek je materiál, který si většina z nás asi nejprve spojí s podlahovými krytinami, obklady a především zátkami vinných lahví, spíše než s oblečením. Využití korku je však více než široké a tento unikátní materiál nepřestává inspirovat designéry ve všech oblastech. Vůči korku nejsou imunní ani módní návrháři, kteří se rychle naučili využívat korek pro návrh nejrůznějších doplňků či unikátních svršků. Jaké korkové výrobky lze tedy na trhu sehnat? A proč je o ně takový zájem?

 

Korek – ruku v ruce s přírodou

 Obliba korku souvisí mimo jiné i s tím, že jde o čistě přírodní materiál a je tedy 100 % ekologický. Korek je obnovitelným zdrojem a jako takový by měl zaujmout každého, komu opravdu záleží na životním prostředí a budoucnosti naší planety. I vzhled všech výrobků z korku je příjemně přírodní a je tak logické, že korek se stal oblíbeným materiálem zodpovědných milovníků netradičních módních řešení. I výběr věcí vyrobených z korku je větší, než si možná myslíte.

 

Výrobky z korku

 Chcete-li opravdu zajímavou a unikátní kabelku či tašku? Proč si nepořídit korkovou? Stejně jako korkové batohy vypadá opravdu skvěle. Tím nejtypičtějším produktem z korku jsou ale boty. Pantofle pro domácí použití jsou celkem běžné, sehnat lze ale i klasické boty, a to včetně vyloženě módních kousků. Ani to ale není vše a např. korková čepice je neméně zajímavá.

 

Při koupi módních výrobků z korku se rozhodně nemusíte obávat z jejich přílišné křehkosti a náchylnosti k poškození. Doplňky jsou vyrobeny tak, aby vydržely veškeré běžné zacházení, na které jste zvyklí např. u kožených produktů. Důvodů pro koupi těch korkových je tedy dostatek, jsou zajímavé, pohledné, ekologické i odolné. Proto neváhejte, zapomeňte alespoň na chvíli na klasiku v podobě kůže a vyberte si skvělé eco-friendly doplňky z korku.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *