Jaké společenské šaty si vybrat na ples?

Sluníčko ještě hřeje, ale plesová sezóna se přižene co nevidět. Proč si nevybrat nové plesové šaty včas, když jsou sklady obchodů ještě plně vybaveny? Jaké šaty na ples zvolit?

 

Pokud vyrážíte na kvalitní ples, bude na pozvánce jistě napsáno, v čem by bylo vhodné na společenskou akci dorazit. V takovém případě není co vymýšlet a řiďte se předepsanými pokyny. Co si ale obléct tehdy, když dresscode není předepsán?

 

Ať už se jedná o menší či ,,nóbl‘‘ ples, měla byste si pamatovat, že každé šaty by vám měly lichotit. Nikdy si nekupujte nepadnoucí oblečení. Pokud vybíráte šaty na více let a bojíte se, že se vaše postava bude měnit, pak sáhněte po šatech s korzetem, díky kterému se šaty přizpůsobí každé postavě.

 

Máte pocit, že kvůli vaší větší váze na vás nebudou žádné šaty vypadat dobře? Pak jste na omylu. Kvalitní šaty pro plnoštíhlé z vás udělají královnu plesu. Stačí jen vybrat ty správné, které odhalí vaše přednosti a skryjí nedostatky.

Šaty by neměly působit přeplácaně. S jednoduššími šaty se vždy lépe kombinují boty i doplňky. Pokud sáhnete po róbě výstřednější, mírněte se v ostatní výbavě.

 

Na komorní akce se hodí šaty černé nebo tmavé barvy. S ohledem na klasický ples se nebojte sáhnout po výrazných barvách šatů, zapátrejte třeba po lesklých materiálech. Pokud chcete v šatech vypadat štíhleji, zaměřte se na tenké látky a tmavší odstíny. Pokud chcete zakrýt své vrásky nebo máte jiné problémy s pletí, raději nesázejte na černé šaty. Nahraďte je tmavě modrými, vínovými nebo olivovými. Nikdy si nekupujte šaty bílé. Ty patří pouze na svatbu a taky mladým debutantkám, v dnešní době tedy slečnám, které zakončují lekce tanečních.

 

Pamatujte si, že i společenské šaty mohou odhalovat jisté partie, ale neměly by lákat cizí oči až příliš. Pokud chcete světu ukázat svůj dekolt, nevybírejte si šaty navíc s odhalenými zády. Ženy, které mají malá prsa by nikdy neměly nosit větší výstřihy. Vhodnější variantou jsou například hluboké rozparky šatů.

V posledním bodě je třeba zmínit, že pokud se na ples vydáváte s partnerem, měli byste k sobě ladit. Vyberte mu novou kravatu nebo nového motýlka v barvě vašich šatů.

 

Když pokukujete po novém přírůstku, je třeba rozlišovat dva základní druhy šatů. Prvním je takzvaná malá večerní toaleta. Jedná se obvykle o šaty krátké, jejichž ideální délka dosahuje těsně pod kolena. Nezbytné jsou k šatům punčochy a lodičky alespoň na malém podpatku. Nezapomeňte, že i na méně formálním plese by měly mít lodičky uzavřenou špičku.

 

Druhá skupina šatů je nazývána velkou večerní toaletou. Platí zde zlaté pravidlo délky šatů, které říká, že róba ženy by měla sahat vždy po špičky střevíčků. Šaty je vhodné doplnit rukavičkami, které by měly sahat až do výše bicepsů. Na některých akcích může být požadováno, aby měla žena zahalená ramena, pokud však nedostanete tyto pokyny předem, nemusíte se zahalenými rameny řídit. Rukavičky budou vypadat zaručeně lépe. V tomto stylu odívání nesmíte zapomenout na punčochy. Sáhněte po botách na vysokém podpatku a slaďte je s ostatními doplňky. Dejte si pozor, abyste si k večerním šatům nevzala kabelku s popruhem, velká večerní toaleta může být doplněna pouze klasickým psaníčkem do ruky.

 

Máte už ve volbě šatů jasno?

 

 

Autor:Kamila Spoustová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *