Nakupování v USA a jak ušetřit

Jistě jste již slyšeli o tom, že si někdo nakoupil něco v USA a nechal si to doručit do ČR. Je to stále populární trend, který i přes méně příznivý kurz přetrvává a tuto formu nákupu volí stále více a více lidí. Je ale nakupování v USA opravdu tak výhodné?

Ceny v USA

Jak již nadpis napovídá, při nakupování v USA se dá celkem značně ušetřit, ať už se jedná o elektroniku či kosmetiku, a to i přesto, že je nutné přičíst si cenu za poštovné. Jako příklad si můžeme uvést např. Apple iPhone 7 128GB. Tento telefon se v USA dá pořídit za $749 s mezinárodní zárukou, takže nebudete mít problém s jejím uplatněním ani v ČR. Přepočteno na koruny vyjde telefon na přibližně 17 300,- Kč. Pokud se ale podíváme do českého Apple online storu, vidíme cenu 24 390,- Kč, což je rozdíl 7 000,- Kč! Jedná se tedy o opravdu značnou úsporu.

Mimo zmíněného příkladu s iPhonem se ceny dost liší v již zmíněné kosmetice a značkovém oblečení, pro porovnání našich a amerických cen doporučujeme kouknout např. na Amazon, Forever21 a jiné známe americké eshopy.

Exkluzivní zboží

Při nakupování z USA se nemusí jednat pouze o ušetření, neboť je mnoho produktů, které zkrátka nikde jinde, než na americkém trhu neseženete a pokud ano, tak s opravdu velkými přirážkami. Jako příklad uvádíme světoznámou značku luxusního prádla Victoria’s Secret. Tato značka nemá v ČR jediný kamenný obchod, čemuž odpovídají přirážky maloobchodníků. Je to tedy další důvod využití nákupu v USA.

Doručení

Pokud o nakupování v USA skutečně uvažujete, narazíte zřejmě na problém, že americké eshopy zpravidla nedoručují mimo území USA. V tomto případě je nutné, abyste měli vlastní americkou adresu, odkud poté můžete balík přeposlat do ČR. Pro toto doporučujeme službu Planet Express, která se přesně tímto zabývá. Funguje to tak, že po zaregistrování a aktivaci Vašeho účtu obdržíte přidělenou adresu, kam si můžete nechat poslat Vaše balíčky. Jakmile budou doručeny na Vaši virtuální adresu, tak můžete více menších balíčku spojit do jednoho velkého, čímž ušetříte na poštovném. Balík si poté již můžete nechat přeposlat do ČR pomocí jedné z asi šesti nabízených doručovacích metod. My osobně doporučujeme DHL, které je pro české zákazníky nejvýhodnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *