Jaké šaty volit do společnosti dle pozvánky

Pokud jste obdržela pozvánku na formální společenskou událost, měla byste začít přemýšlet o tom, jaké oblečení se od Vás na této akci očekává. V případě formálních společenských událostí – anglicky často nazývaných “black tie“ totiž může špatně zvolené oblečení působit nevhodně až hrubě. V závislosti na události a pořadateli na ni ani nemusíte být vpuštěna, pokud budete nevhodně oblečena. Proto je v případě společenských událostí velmi vhodné si dopředu zjistit, jestli je na nich daný nějaký dress code.

Pozorně čtěte pozvánku

Pokud Vám přišla pozvánka na společenskou událost v papírové formě, pak už je tato skutečnost napovídá, že půjde pravděpodobně o formální událost, na kterou byste měla dorazit ve společenských šatech. I když ne vždy tomu tak musí být. Existují rozdíly mezi formální a semi-formální (nebo jinak částečně formální) událostí. Dále je vhodné znát denní čas a období roku, protože Vám tyto informace napoví, jestli na sebe obléknout dlouhou společenskou róbu, nebo můžete vyrazit například i v koktejlových šatech. Obecně lze říci, že události v zimním období jsou formálnější, než letní akce.

Pokud pozvánka říká, že je vyžadováno formální, nebo společenské oblečení, pak není co řešit a oblečete si nejkrásnější a nejelegantnější šaty, které máte k dispozici. Ideálně by mělo jít o dlouhé společenské šaty. Pokud se jedná o částečně formální, nebo semi-formální událost, pak můžete počítat s tím, že většina žen bude mít na sobě dlouhé společenské šaty, ale pokud oblečete například koktejlové šaty s vkusnými doplňky, pak se vůbec nic neděje a etiketu splníte též dopoledního puntíku.

V případě, že se bude dle pozvánky jednat o neformální událost, pak máte mnohem větší flexibilitu v tom, co si vezmete na sebe. Pokud Vám přišla papírová, nebo graficky zpracovaná mailová pozvánka s tím, že jde o neformální událost, pak počítejte s tím, že budou nejspíše hosté rozděleni na dvě poloviny mezi formálním a neformálním oblečením. V tomto případě je jen na Vás, do jaké skupiny se zařadíte. Pokud si nejste jistá, jestli v tomto případě zvolit dlouhé společenské šaty, nebo například malé černé šaty s odpovídajícími doplňky, doporučujeme zavolat hostiteli, nebo se zeptat dalších pozvaných, v čem na danou společenskou událost vyrazí.

Pokud odpovídající šaty nemáte ve skříni, můžete nahlédnout na www.a-moda.cz a určitě si vyberete ten pravý kousek právě pro Vás.

banner 620x100

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *