Fotomodelkou po čtyřicítce: Je to snazší, než si myslíte.

Čtyřicítka pro některé ženy znamená nepříjemný zlomový bod, pro jiné se zdá být přímo pohromou. Ale proč? Vždyť se není za co stydět. Ukazuje se, že starší modelky začínají být čím dál žádanější. Ženy ve středním i starším věku se procházejí po molech nebo fotí reklamy. K nám se trend pomalu taky dostává.

Určitě už jste to zažila. Na internetu si vyhlídnete kousek oblečení, který se vám opravdu líbí, přijde vám domů a zjistíte, že na mladičké modelce z produktové fotky měl úplně jiný šmrnc. Kdybyste ve stejném kousku viděla ženu přibližně ve vašem věku, nepadl by výběr trochu jinam? Je to jako s typem postavy. Ani každému věku nesluší stejný typ oblečení. Právě z toho důvodu vzrůstá poptávka po modelkách ve zralých letech, které budou navíc dokazovat nespočtu ženám, že v jakémkoliv věku mohou být krásné a sebevědomé.

Nemusíte být náctiletá, abyste mohla toužit po tom stát se fotomodelkou. Už dávno jste přeskočila do role hospodyňky, ale o foto-modelingu sníte dodnes? Zapomeňte na sny a plán zrealizujte. Jak se stát modelkou, když už vám není dvacet? Je to jednodušší než za mlada, nemáte totiž tak početnou konkurenci.

Pokud s profesionálním focením nemáte vůbec žádné zkušenosti, vyplatí se vám zaplatit si kurz modelingu, kde vám odborníci pomohou vstoupit do nového světa. Naučíte se nejen to, jak se chovat před objektivem, ale taky zjistíte, co práce fotomodelky vůbec obnáší a jak si shánět zakázky. Určitě vám bude doporučeno založit si takzvaný book.

Book je název pro speciální knihu, respektive vaše portfolio. Pokud hodláte sklízet úspěchy na různých castinzích, pak je nutné nosit portfolio s sebou. Mělo by obsahovat minimálně dvacet vašich různorodých fotografií. Zařaďte do knihy portréty, fotku celé vaší postavy a další snímky. Snažte se vybírat zajímavé fotografie. Myslete na to, že tyto fotky vás musí reprezentovat, pro začátek je vhodné zaplatit si profesionálního fotografa, který s vámi snímky nafotí. Měňte výraz ve tváři. Portfolio by mělo zahrnovat fotku v plavkách nebo spodním prádle. Do této foto knihy si následně vkládejte snímky z pracovních příležitostí, kniha by měla nabývat.

Nedělejte si starost se svými mírami. Každá tematická fotografie si vyžaduje jinou atmosféru, odlišné prostředí a rekvizity, samozřejmě i jinou modelku. Nestandardní figura může být naopak velké plus pro získání zakázky. Co se týče vaší pleti, měla by být beze skvrn a pupínků. A co vrásky? Ty vás trápit nemusí. Pokud si fotografové žádají modelky ve vyšším věku, hledají ženy, na kterých je ku příkladu dovršená čtyřicítka vidět. Sázejí na přirozenou krásu a ženskost. Nemusíte se bát, že byste byla nucena používat nespočet vyhlazovacích krémů nebo navštěvovat salóny z důvodu vylepšení. Žádný botox a jiné procedury, žádaná je přirozenost, vždyť stárnutí je běžná součást života. Před foťákem se stydět ve vyšším věku rozhodně nemusíte. Modelky fotí plavky i spodní prádlo.

Nyní již nezbývá nic jiného než vyrazit na castingy a čekat, koho zaujmete. Buďte svá, nepřežeňte to s makeupem. Vyrazte v oblíbeném oblečení, ať se cítíte pohodlně. Hodit se vám s sebou budou lodičky, plavky, taky dávka zdravého sebevědomí a přirozeného šarmu.

Chcete důkaz, že vám nejen jako fotomodelce nemusí být zrovna dvacet? Pokud byste sledovala žebříčky nejúspěšnějších a nejžádanějších modelek, můžete si všimnout, že v seznamech se objevují zejména ženy zralého věku.

Modelka Gisele Büdchen, která se drží již dlouho na předních příčkách, za rok oslaví již čtyřicáté narozeniny. Mezi další úspěšné modelky patří třeba Miranda Kerr.

Nemusíme zůstávat jen u zahraničních jmen. Supermodelka Eva Herzigová v březnu oslavila již čtyřicáté šesté narozeniny. Fotí kampaně pro nejprestižnější společnosti, spolupracuje například se značkou Versace nebo Hugo Boss. Dalším důkazem je taky Kateřina Kornová ve věku padesáti jedna let, které se jen zastesklo po focení a ihned byla přijata zpět do světa show byznysu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *