Ušetřete i sto tisíc s ČOV

Jestliže vlastníte rodinný domek, možná jste si už taky všimli, že si v posledních letech mnoho lidí kolem vás pořídilo ČOV, tedy čističku odpadních vod. To má mnoho důvodů, nicméně popularitu si ČOVky získaly hlavně pro finanční úsporu, kterou přináší domácnostem.

Na Wiki najdeme, že: Čistírna odpadních vod (zkratkou ČOV, z toho též „čovka“, často označována jako „čistička“) je zařízení, ve kterém dochází k čištění odpadních vod. Bývají budovány jednak v blízkosti různých provozů, kde slouží k čištění průmyslových vod, odpadních vod ze zemědělské výroby, a dále u měst a obcí, kde čistí vody komunální a smíšené, tedy komunální s průmyslovými.“

A proč byste ji měli chtít? Portál TZB info hezky shrnul:Každý majitel, a tedy provozovatel, by si měl uvědomit náklady spojené s vyvážením jímky či septiku. Výpočtem se dá zjistit, že celkové náklady za 5 let provozu zaslepeného septiku (žumpy) lze vyčíslit na 170 000 Kč, kdežto u čistírny na pouhých 76 000 Kč. Velmi důležitým faktorem je zpětné využití přečištěné vody jako zálivky okrasných zahrad, trávníků či rybníků.

Vybrat, koupit, získat povolení a celé to zařídit je pro nezkušeného jednotlivce náročné, ale se správnými pomocníky otázka jen několika podpisů. Doporučujeme společnost ZAKRA, která se tímto druhem vodohospodářských zařízení zabývá již roky. Úvodní konzultace řešení je zdarma. Neváhejte se podívat na web zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *