Film Modelky s.r.o. by měl být podle režiséra Davida Laňky crazy komedií

V kinech bude mít jeho film Modelky s. r. o., do kterého obsadil například Reginu Rázlovou, Evelynu Steimarovou nebo Jiřího Štěpničku, premiéru v příštím roce. Pro režiséra Davida Laňku to bude jeho celovečerní debut.

Točíte film Modelky s. r. o. scénář jste si napsal vy sám?

Jde o můj celovečerní debut, k němuž jsem si napsal scénář na základě svých zkušeností z prostředí modelingu. Deset let jsem dělal v lifestylovém časopise a setkávat se s modelkami a misskami byla součást mé profese. Je to svět sám pro sebe. Jiná galaktická soustava. Je to jedna velká hra, kterou každý hraje na každého. Někteří zúčastnění se tím baví, jiní tím trpí. Rozhodl jsem se na všechno to módní pozlátko, vztahy modelek s fotbalisty, svět velkých peněz a udávání trendů podívat s nadsázkou v žánru crazy komedie.

O čem bude film?

Film je vlastně mozaikou příběhů lidí, kteří se v tomhle světě pohybují. Dvou majitelek modelingových agentur, které se vzájemně nesnášejí a dělají si naschvály. Topmodelky, která žije s fotbalistou, jež by si ji rád vzal, ale vždy když má dojít na žádost o ruku, se něco zvrtne. Fotografa, který spí s každou a nevidí, že ho miluje asistentka jeho šéfky. Mladičké modelky, z níž se stane velká hvězda. Milionáře, který chce do modelingu prosadit svou nehezkou dceru…

Vím, že jste už jako kluk propadl filmu, ale “udělat” film, to je tvrdá řehole…  Jaké to je stát se a být režisérem?

Je to veliký závazek a odpovědnost. Za ty veliké peníze, které film stojí. Za producenta, který nese finanční riziko. Za herce, kteří nesou svou kůži na trh. Za diváka, aby dostal komedii, u níž se opravdu pobaví. Ale to je součást téhle profese, z níž vám sice jde někdy hlava kolem, protože za vámi každý chodí, abyste rozhodl tohle nebo tamto, dost často musíte improvizovat, když něco není tak, jak by mělo být, ale jinak je to zábava. V Modelkách máme například scénu odehrávající se uvnitř tobogánu a myslím, že nejen pro štáb, ale i pro přihlížející bylo vtipné sledovat, jak štáb a herci lezou do tubusu v plavkách a „dělají umění“. Nebo natáčení bitky modelek na přehlídkovém molu, to jsme si také dost užili.

Film, to je týmová práce, kdo patří do vašeho týmu?

V první řadě to jsou tvůrčí profese – spolurežisér Tomáš Magnusek, kameraman Matěj Brothánek, zvukaři Tomáš Oramus a Jakub Přikryl, ale nesmím zapomenout ani na stylistu Marko Lopatiče nebo členy hudební skupiny Ising, kteří se starají o hudbu k filmu. A dále jsou to produkční, kostymérka, maskérky a mnoho dalších.

Herecké obsazení bylo také na vás? Koho jste do filmu obsadil?

Sice jim to všem říkám na place, ale rád bych všem svým hercům vzkázal, že odvádí skutečně úžasné výkony. Všechny herce jsem si vybral sám, řadě jsem dokonce psal roli na tělo. A když pak při natáčení vidím, jak dávají svým rolím život, jak je obohacují… To je prostě čistá radost. Regina Rázlová, Evelyna Steimarová, Jiří Štěpnička, Martin Kraus, Martin Písařík, Nikol Moravcová, Tereza Jemelíková, Lumír Olšovský, Aneta Krejčíková, Kamila Janovičová, Ivana Korolová – to je prostě první liga českého herectví. Při natáčení máme někdy opravdu co dělat, abychom se nesmáli, a věřím, že náš film bude stejně smíchopudně fungovat i na diváky.

zdroj: www.novinky.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *