Důvěřivých lidí, kteří za neodborný estetický zákrok platí zdravím, v Česku stále přibývá

V Česku rapidně přibývá lidí, kteří doplácejí na neodborně provedené estetické zákroky. Důvodem je podle lékařů zejména příliv necertifikovaných přístrojů z Asie, které hojně využívají především kosmetické salóny, a neodbornost personálu těchto zařízení. V rozsáhlé nabídce nejrůznějších estetických ošetření pak běžný spotřebitel ztrácí rozlišovací schopnost a za upřednostnění nízké ceny před kvalitou často platí zdravím.

S nepovedenými estetickými zákroky se lékaři potýkají dnes a denně – nejčastěji za nimi přicházejí pacienti s viditelnými deformacemi v oblasti obličeje nebo se zjizvením po neodborném přístrojovém hubnutí. „Spousta salónů krásy se dnes snaží finančně parazitovat na kryolipolýze, tedy redukci tuku chladem, přestože nedisponují patentovaným a certifikovaným přístrojem na kryolipolýzu. Tím je, a to zdůrazňuji, pouze Zeltiq CoolSculpting,“ říká MUDr. Helena Reisingerová, dermatoložka kliniky estetické medicíny Mediestetik s tím, že přístroje zakoupené za zlomek ceny v Číně jednak nemohou zaručit účinnost, ale bohužel ani bezpečnost ošetření. „Co chvíli řešíme situaci, kdy k nám přijde pacient, který má po takovém ošetření otoky, popáleniny nebo jizvy, případně přichází zklamán z nulového výsledku a s pochybnostmi, zda činí správně, že to chce zkusit znovu.“

Je třeba dát si hlavně pozor na odbornost a kvalifikaci personálu zařízení, do kterého se na ošetření objednáváte. „Estetická medicína je lékařský obor, a pokud vám ošetření poskytuje někdo, kdo prošel pouze kosmetickým kurzem, je vždy na místě obezřetnost,“ varuje dermatoložka kliniky Mediestetik Dr. Magda Neparidze, na niž se pacientky obracejí také s nepovedenými omlazujícími zákroky.

Šetřit v případě estetických ošetření, a to obzvlášť v oblasti obličeje, se podle ní skutečně nevyplácí. „Nedávno jsme měli případ, kdy paní přišla s otokem kolem rtů po neodborně provedeném botulotoxinu, který jí aplikovala její kosmetička. S neúspěšnými náhražkami kryolipolýzy nebo laserové epilace se setkáváme téměř každý týden,“ říká Dr. Neparidze.

Kosmetické salony dokonce mnohdy nabízejí nesmyslná estetická ošetření, přesto se na ně kvůli nízké ceně chytá velké množství důvěřivých lidí. „Minulý týden jsem například viděla, že jeden pražský salón nabízel aplikaci kyseliny hyaluronové laserem. To mě skutečně pobavilo, jelikož je to samozřejmě hloupost,“ uzavírá MUDr. Reisingerová s tím, že způsoby, jak se při výběru estetického zařízení nespálit, jsou v zásadě tři: „Ověřit si, že estetické centrum disponuje kvalifikovaným lékařským personálem a že používá na dané ošetření pouze certifikované přístroje, je naprostý základ. V orientaci vám pomůže i cena – pokud vidíte, že kryolipolýzu někdo nabízí za 200 korun, je to nesmysl a rozhodně nejde o kryolipolýzu originální, patentovanou a certifikovanou.“

www.mediest.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *