Demostrace na Staroměstském náměstí 11.9.2022 proti vládě Petra Fialy požadující demisi vlády


11.9.2022 – Staroměstské náměstí v Praze zaplnily tisíce lidí se státními vlajkami, kteří přišli podpořit „Manifestaci PRO budoucnost našich dětí“. Nevyhnala je ani průtrž mračen, kdy spustil silný déšť. „Demisi, demisi!“ skandoval také dav vůči vládě Petra Fialy (ODS).

Lidé mávající vlajkami, skandující i pískající na píšťalky dorazili na pražské Staroměstské náměstí, aby svou účastí na Manifestaci PRO budoucnost našich dětí vyjádřili sympatie s Chartou 2022.

Manifestaci svolala strana PRO. Vystoupili signatáři Charty 2022, kteří kandidují do Senátu, lídr PRO Jindřich Rajchl či mluvčí Charty 2022 profesor Jiří Beran.

Jedním z kandidátů – sedmi statečných, jak si říkají – za hnutí PRO je Petr Vrána, který vystoupil jako první. „Dnes jako největší problém vnímám rostoucí inflaci a vysoké ceny energií. Bez vyřešení těchto otázek nemůžeme jít v naší zemi kupředu. Vidím stále častěji domácnosti s existenčními problémy, řada podniků je před krachem,“ varoval před chudobou Vrána.

„A co se nyní chystá pro naše děti? Studený odchov, abych to řekl lidově,“ dodal Vrána a lidé začali bouřit, že je nemyslitelné, aby děti ve školách mrzly. „Děti odnesou veškeré důsledky krize. Kde se najdou prostředky na lyžařské kurzy, na jejich vzdělávání? Tohle všechno je důležité,“ zmínil Vrána.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *