Budete maminkou? Zjistěte, jaké vychytávky vám během těhotenství i po něm přijdou vhod.

Většina matek se shodne na tom, že období počínající otěhotněním a následná léta nejsilnějšího mateřství byly nejkrásnější dobou v jejich životě. Doba čekání na potomka je však taky poměrně náročná, zejména pro vaše tělo. Zpříjemněte si ji díky modernímu těhotenskému příslušenství. Co by nemělo chybět ve vaší výbavě?

 

Těhotenský pás je úžasná pomůcka, která vám usnadní poslední týdny či dokonce měsíce těhotenství. Je doporučována lékaři třeba tehdy, když vás nadměrně bolí záda. Pás totiž dokáže rozložit váhu bříška na větší plochu, díky čemuž se na zádech zapojuje mnohem více svalů.

 

Těhotenské pásy se umisťují do spodní části bříška, většinou jsou vyrobeny z příjemného elastického materiálu. Správný pás by se neměl vytáhnout ani jinak zdeformovat.

 

Otestujte třeba černý těhotenský pás Anita, který je vyráběn z obzvlášť hebkého mikrovlákna. Jeho zapínání na suchý zip je přizpůsobeno rostoucímu bříšku, je dosti variabilní, a tak nemusíte mít strach, že by vám pás nesedl.

 

Ještě jedna forma těhotenského pásu by se vám mohla hodit, a to bezpečnostní pás do auta pro těhotné, který se postará nejen o váš komfort, ale taky zajistí správné vedení pásů mimo bříško, které je nezbytné pro ochranu dítěte v případě prudšího nárazu.

 

Kromě pásů se vám zajisté vyplatí investice do těhotenského a kojícího polštáře v jednom. Tato pomůcka vám zpříjemní dobu relaxace a spánku, později samozřejmě taky kojení. Naučí vás spát v nejbezpečnější pozici pro miminko, tj. na levém boku, a zbaví vás bolestí krční páteře a zad.

 

Další nezbytností pro budoucí maminky je kvalitní těhotenské oblečení. Zejména několik měsíců po tom, co vám bříško začne růst se vám bude hodit speciální spodní prádlo. Kalhotky beze švů, které neškrtí v podbříšku, budou pro vás klenotem. A podprsenka bez kostic a výztuže? Ta se stane vaší nejlepší kamarádkou. Do teplejších dnů nebo na doma se vám budou hodit speciálně šité těhotenské šaty. Váš šatník by neměl postrádat samozřejmě taky volné halenky, tuniky a kalhoty se speciálně upraveným sedem a pasem.

 

Jistě vám přichází na mysl taky otázka kosmetických přípravků. Jaké se vám budou hodit určitě?

 

Asi největším strašákem krásy všech těhotných žen jsou strie. Vězte, že v případě obrany před striemi je nezbytná prevence. Pokud se totiž jednou objeví, už se jich nezbavíte. Základem je udržovat kůži neustále pružnou a vláčnou. Pořiďte si krém, který dodá vaší pokožce elasticitu a každý den ji bude bránit před vysušením.

 

Po porodu je dobré zaměřit se nejprve na správné držení těla a taky na posílení pánevního dna. Toho můžete docílit pomocí jednoduchých cviků, které je ideální začít provádět po šestinedělí. Pro posílení pánevního dna se vám budou hodit speciální hmotné pomůcky, ale jistě oceníte taky nějaké ty přírodní elixíry. Vyzkoušejte ideálně řapíkový gel nebo olej. Ten stačí jednou denně kroužkovým pohybem vtírat do oblasti křížové kosti, kostrče a taky podbříšku. Zlepšení shledáte již během několika dní.

 

Starostlivé maminky jistě ocení taky možnost nákupu ručního ultrazvuku, jednoduchého přístroje, který umožňuje ženám poslouchat tlukot srdce a pohyby dítěte v bříšku.

 

Kde hledat těhotenskou výbavu? Hlavně spoustu oblečení a taky těhotenských doplňků najdete na webových stránkách happymum.cz. E-shop se zaměřuje nejen na maminky, ale taky na jejich děti. Co takhle oblečení pro vás a vašeho potomka se stejným motivem?

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *