Bágly a kabelky pro muže i modelky – aneb buďte in a šik

Pro všechny školou povinné, je to pár dnů co začal školní rok. Někteří se do škol těšili, jiní zase ne, je bohužel smutné, že někteří školou povinní se netěší do školy i z důvodu těžkých batohů, ze kterých je bolí záda a mohou je sotva unést.

Sešity, učebnice, přeplněné penály v součtu váží několik kilogramů, což při pravidelném nošení představuje velkou zátěž jak pro dospělého, který chce své ratolesti ulehčit, tak zejména pro vyvíjející se páteř a celkové držení těla. Když k samotné této zátěži přičteme těžké batohy a tašky s nevhodnou konstrukcí, tak není divu, že se dětem nechce tyto „ balvany“ nosit a samozřejmě nošení těchto závaží přispívá k vytvoření zdravotních rizikik a možných problémů už v tak útlém věku.

Nevyhovující tašky v konečném důsledku totiž vedou nejen k bolestem zad, ale i k možným bolestem hlavy a postupem času i k trvalým a bohužel nevratným deformacím páteře.

Podle odborníků více než 50% dětí na základních školách a více než 70% studentů středních škol má problém se špatným držení těla a trpí kvůli tomu bolestmi. V posledních letech, také zaznamenali akutní uvolnění během výuky z důvodu skříplého nervu v oblasti krku a bolesti zad, kdy pomohl jedině opich a rozmasírování daného místa. Samozřejmě, že studenti jsou vynalézaví a tak se naskytne i otázka, zda onu bolest trochu nepřifilmovali, aby se mohli uvolnit z hodiny. To ovšem nemění nic na faktu, že přibývá případů bolestí zad u mladých lidí.

Na trhu je dnes k dostání velké množství vaků, tašek, školních a sportovních batohů. Někteří lidé si myslí, že stačí koupit ten nejdražší batoh, který zároveň dobře a robustně vypadá, má mnoho „polštářků“ na zádech a nejlépe je doporučován nějakou celebritou (nechci se tímto dotknout celebrit, ale ne jednou jsem si všiml, že celebrita doporučovala ne tak úplně vhodnou věc) nebo je u něj napsáno „ AKCE“. Cena a vzhled, by měly jít stranou, hlavně při výběru vhodné aktovky pro školáka.

V případě školních batohů je na prvním místě, zda vybraný model splňuje ty nejpřísnější nároky na zdravotní nezávadnost. Správná taška se musí perfektně přizpůsobit dětské anatomii. Musí mít tedy perfektně vyztuženou zádovou část a pevné dno, samozřejmostí jsou i dostatečně široké nastavitelné popruhy, díky kterým můžeme rovnoměrně rozložit naloženou váhu. Zároveň musíme vybrat takový batoh, který odpovídá vzrůstu školáka, nepřevyšuje ho v linii ramen a současně nesmí sahat pod úroveň boků.

Důležitou roli hraje samozřejmě také hmotnost. Je jedno zda vybíráte batoh pro Vašeho malého školáka, pro sebe na dlouhé výlety nebo se chystáte si vyběhnout za sportem. Pro děti by na prvním stupni hmotnost školní aktovky neměla přesáhnout 10% tělesné hmotnosti. Těžké předměty, jako různé knihy a atlasy pak patří do kapsy, která je nejblíže k zádům. Díky tomu je váha knih přenesena více na tělo a páteři se alespoň lehce uleví. Důležitou roli, hrají samozřejmě také popruhy a jejich provedení. V první řadě by měly být dostatečně nastavitelné, aby se batoh mohl přizpůsobit potřebám školáka.

Při výběru batohu, ať už pro sport, turistice či jen na přenesení pár předmětů si všímejte praktických detailů. Každý z nás ocení, když má v batohu dostatek kapsiček, do nichž se dá rychle a snadno dostat. To úzce souvisí i s dobře uspořádaným vnitřním prostorem.

Je toho opravdu hodně na co byste si měli dát při výběru vhodného batohu pozor. Nemusíte se však bát na webu mujbagl.cz si zcela jistě vyberete batoh, který bude splňovat vše výše zmíněné a samozřejmě bude plně splňovat Vaše požadavky a nároky. V nabídce jsou dětské batohy Burton a Loap, které mají výbornou výztuhu a zároveň i mnoho tolik potřebných kapes. Navíc je zde najdete v mnoha barevných kombinací.

Když se ještě vrátíme na chvilku ke škole, tak je velmi dobré si uvědomit, že krom klasických studijních pomůcek, se žák či student musí i přezouvat, případně chodí na hodiny tělocviku. Vzhledem k tomu co jsme si řekli, je velice nepraktické, abychom nosili vše pohromadě v jednom batohu.  A zároveň kvůli chuti si zacvičit nemusíme s sebou nosit batoh.

Ať už Vašeho školáka čeká zítra hodina tělocviku nebo se chystáte Vy sami vyrazit za sportem, zajít na a procházku nebo na rande, tak zcela jistě oceníte „malého parťáka“, který nic neváží a vejde se do něj přesto spoustu věcí. Řeč je o klasickém vaku nebo chcete-li pytlíku, kam se dříve dávali pouze cvičky. V dnešní době jsou však tyto vaky zpět ve hře a troufám si tvrdit v dosti vysoké hře. Patrně se Vám to stalo také, chcete pouze přeběhnout pár metrů do Vaší oblíbené posilovny a potřebujete si zabalit jen věci na převlečení a boty. Brát si batoh je prostě v tuto chvíli zbytečné, ale přesto nevylučujete, že byste se poté mohli jít podívat někam ven nebo si jen posedět s kamarády ze sportu. Brát si malou igelitku samozřejmě nepřipadá v úvahu. A právě pro tyto a jiné situace, kde Vám opravdu stačí pouze „malý parťák“ jsou zde vaky. Na stránkách mujbagl.cz naleznete kromě jiného i velký výběr vaků od výrobců jako jsou Adidas, Reebok nebo HeavyTools a Dakine.

e30c0dbe00ce30a31cd72ce168ee0cf6

Nemusíte se bát, nezůstanu jen u vaků a batohů, teď je čas pro naše drahé a milované ženy. Určitě si všichni v duchu dáme za pravdu, že ženy mají rády tašky a kabelky. My muži jsme kolikrát i velice rádi, když můžeme naši drahé polovičce, nějakou takovou kabelku, po pečlivém výběru (když nás tedy samozřejmě nenutíte trávit dlouhé hodiny v nákupním středisku) koupit.

Nejdříve však malé vysvětlení. Kabelka je středně velké zavazadlo, které je z velké části spíše bráno jako módní doplněk. Používají jej především ženy k uschovávání osobních předmětů pro denní potřebu a někdy i různých cenností. Taška je pomůcka k přenášení různých věcí, která má z pravidla určité držadlo nebo popruh, některé tašky mohou být vybaveny i kolečky.

Jak jsem již zmínil, ženami milovaná kabelka plní spousty důležitých funkcí. Jedna z těchto funkcí je samozřejmě úložný prostor pro Vaše věci, takže se jedná o věc velice praktickou a v neposlední řadě, se dá kabelka samozřejmě použít i jako zbraň, kterou můžete „majznout“ případného neodbytného nápadníka. Když se však podíváme patrně na tu vůbec nejdůležitější funkci kabelky, kterým je zcela jistě módní doplněk, tak většina dam může mít problém vybrat tu správnou trendy kabelku.

Hodně důležité je, sladit ji s oblečením, které má žena na sobě. Dříve platila zásada, že kabelka má ladit s botami či opaskem. Samozřejmě nemám na mysli, aby měla kabelka stejný odstín jako boty nebo pásek, ale je pěkné, když se k sobě jakýmkoli způsobem hodí. A věřte mi, ale krom Vašich kamarádek a kolegyň, tak i muži se na to zaměří, když to ženě „ sekne“ po všech stránkách.

Nejde samozřejmě pouze o barvu, ale velkou roli hraje také styl. Na sportovním utkání nebo podobné zábavě, kde patrně budete oblečená jinak, než na divadelní představení se stříbrná kabelka ve tvaru psaníčka opravdu dobře nevyjímala.

Díky neobyčejně pestré nabídce je zřejmé, že každá žena má možnost si vybrat kabelku, která bude skvěle doplňovat její image. Pokud nemáte čas, trávit hodiny v nákupních centrech, které jsou plné lidí, ale zároveň si přejete dostat pod stromeček kabelku, která Vás uchvátila, není přeci nic snazšího, než se podívat na mujbagl.cz a Vašeho drahého, třeba lehce nasměrovat otevřeným odkazem na Vámi vybranou kabelku. Myslím, že Váš drahý si zcela jistě záměrně nastraženého odkazu na zvolenou kabelku všimne a co víc, určitě bude mít i pocit, že Vám vlastně „ on“ vybral tak úžasný dárek. 

 

mujbagl-es

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *