72 % mladých lidí preferuje singl život, důvody vás možná překvapí!

Celých 72 % lidí mezi 18 a 25 rokem života na seznamce Tinder uvedlo, že si přejí žít sami a dlouhodobý partnerský vztah v žádném případě nevyhledávají. Není se moc čemu divit Před jistotami dávají přednost flexibilnímu zaměstnání a vztahům na jednu nebo dvě noci. Co je na singl životě tak moc láká?

Mileniálové jsou generací, pro kterou je nejdůležitější osobní svoboda a možnost se ze dne na den sebrat a odcestovat na druhý konec světa. Pokud necítí touhu procestovat svět, věnují se kariéře a vlastním zájmům. Právě to jsou asi nejzřejmější důvody, proč mileniálové získávají touhu po hnízdění často až dlouho po třicítce. Rozhodně však nejsou jediné.

Proč mladí lidé preferují singl život?

Důvodů, proč je singl život na vzestupu je ve skutečnosti nepřeberné množství. Nejčastěji se samozřejmě jedná o poněkud úsměvné důvody: touhu po hvězdné kariéře a svobodě, nebo jen naprosté dokonalosti protějšku. Často se však jedná o mnohem hlubší problémy.  Do článku jsme shrnuli čtyři nejdůležitějších důvody, proč v dnešní době zůstávají lidé raději sami a jeden bonusový na konec, který vás překvapí možná nejvíc.

Nemůžu najít toho pravého

Tenhle důvod mnoho čtenářů nejspíš nepřekvapí. Většina mileniálů se nesmíří se dobrým partnerem. Svou cestu životem chtějí strávit s dokonalým protějškem, který přesně odpovídá jejich představám. Preferují samotu před nutností neustálých kompromisů se sebou samými. Tento přístup k životu a hlavně k partnerským vztahům se může zdát na první pohled poněkud naivní a možná i na škodu, zvláště v pokročilejším věku. Na druhou stranu se lidé s tímto přístupem lépe dostanou z pasti patologického vztahu. Vědí totiž, že na partnerovi nejsou závislí a v životě si stejně dobře poradí i bez něj.

Rande? Kdepak, raději knihu

Ve stejném průzkumu uvedlo 50 % dotazovaných, že je moc nebaví samotný proces hledání partnera a počáteční fáze vztahu, oťukávání se a randění. Do určité míry na tom mají možná podíl moderní technologie a rychlejší způsob života. Přestože můžeme říct, že za nás dnes udělají spoustu práce stroje, času máme paradoxně čím dál tím méně. Není divu, že mladí dávají před randěním přednost odpočinku a samotě.

Nízké sebevědomí

S dalším problémem se setkává snad každá generace už od samotného vzniku světa. V dnešní internetové době je však možná ještě citlivější. Sebevědomí hraje při seznamování obrovskou roli. A to i v internetových seznamkách. Mnoho mladých lidí se nechce pouštět do vztahu, protože se bojí, že není dost dobrá. A co hůř, nechtějí a bojí se vůbec „vydat do světa“ a dát tak potenciálním partnerům šanci k oslovení.

Sobeckost

K sobeckému přístupu k životu se přiznalo 15 % dotazovaných mileniálů. Chtějí budovat svou kariéru a po práci přijít domů a věnovat se svým záležitostem. Nechtějí s partnerem řešit jeho problémy, stačí jim jejich vlastní. Zkrátka se chtějí soustředit na sebe, svůj rozvoj a užívat si mládí podle vlastních představ, do kterých jim bez vztahu nikdo nemluví. Právě tento důvod je často spojen s dětstvím v rozhádaných rodinách. Tento důvod sice neuvedlo příliš velké množství lidí, ale můžeme předpokládat, že sobeckou je jeden ze zásadních důvodů dnešní vztahové krize.

Bonus: Strach z intimity a nižší sexuální potřeba

Na konec jsme vám slíbili důvod, který vás možná překvapí. Mileniálové totiž nemají rádi intimitu. A to i tu sexuální. Samozřejmě sexuální uspokojení ke své spokojenosti a pohodovému životu potřebuje, až na pár asexuálních výjimek, úplně každý. Mladí lidé si však vystačí s vibrátory nebo v případě mužských singles, masturbátory. Nemusí jim totiž otevírat svou duši a nechtějí po nich nic jiného, než umytí po použití. V případě, že přece jen k uspokojení požadují lidský protějšek, vystačí si s erotickým chatem nebo pornem.

Ještě hůř než s fyzickou blízkostí jsou na tom však s emocionální intimitou. Mileniálové mají problém svěřovat se a dostat se k někomu tak blízko, aby si s ním vyvinuli intimní pouto, bez kterého se žádný vztah neobejde.

Týká se některý z těchto bodů vás nebo vašich blízkých? Chcete se podělit o své zkušenosti se singl životem, nebo naopak s trápením v tom partnerském? Dejte nám vědět v komentářích!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *