5 věcí, které oslabují imunitní systém, a umíme je změnit

Zamysleli jste se někdy nad tím, co by mohlo být příčinou oslabeného imunitního systému? Protože my ano… Faktorů, které ovlivňují obranyschopnost našeho organismu, je hned několik.

Nedostatek spánku

Kvalita a délka spánku se často podceňují, což se samozřejmě dříve či později nevyhnutelně odrazí i na našem zdraví. Je proto nezbytné vyhradit si alespoň 6 – 7 hodin na odpočinek a regeneraci.
Pokud spíme méně, tělo nevytváří hormon nazvaný melatonin, podporující náš imunitní systém. Důsledkem toho je, že se neprodukuje dostatek bílých krvinek, které by odvracely viry a infekce.

Hodně bílkovin

Jak se říká, všeho moc škodí, a platí to i pro nadměrný přísun bílkovin ze stravy, především z masa. Je nutné jíst racionálně, musíme tedy dbát na to, aby byly pokrmy, které přijímáme, svým složením pestré a vyvážené.

Živočišné bílkoviny je vhodné (alespoň zčásti) vyměnit za rostlinné, nacházející se zejména v luštěninách a ořeších. Nenapravitelní “masožravci” mohou zkusit vepřové a hovězí maso nahradit kuřecím, krůtím nebo rybami.

Stres

Většina z nás pracuje ve stresu a domnívá se, že pod tlakem podává lepší výkony. Není to docela pravda. Výsledky jsou často kolísavé a k tomu všemu trpí i naše zdraví. Říká vám něco slovo kortizol? Řeč je o takzvaném stresovém hormonu, jehož hlavní funkcí je zvyšovat pohotovost v zátěžových a vypjatých situacích a podílí se také na obranných reakcích organismu. Při stresu stoupá hladina kortizolu, ale zároveň se snižuje hladina jiných hormonů. Je důležité, aby bylo vše v rovnováze, protože pouze tak dokáže náš imunitní systém rychle reagovat na vnější vlivy. Měli bychom se proto snažit dělat věci s úsměvem. Vyvarujete se tak nadbytečnému stresu, kterým si jen zbytečně uškodíte.

Málo pohybu

Pokud patříte k lidem, kteří pracují v kanceláři, je velmi pravděpodobné, že 8 a více hodin ze dne pouze prosedíte. Tak dlouhá doba bez pohybu má za následek zpomalení činnosti metabolismu, a tedy zpomalení absorpce látek, které posilují imunitu. Při sedavém zaměstnání se doporučuje alespoň jednou za hodinu vstát a trochu se rozhýbat, aby náš metabolismus fungoval správně a nezlenivěl.

Kouření

Cigarety jsou jedním z dalších faktorů, které oslabují imunitu. Pokud vás od tohoto zlozvyku neodradilo ani pokašlávání či dušnost, je tu také obrovské riziko impotence či smrtelné rakoviny plic. V každém případě se výrazně oslabuje imunitní systém a měli byste zvážit, zda tento chvilkový požitek stojí za ztrátu vašeho zdraví.

A jak na sníženou imunitu přírodní cestou?

beta-glucan-500Beta glucan 500 +, Natures
30 tablet, cena od 899 Kč

Silná dávka beta glukanu (500 mg), spolu s vitamínem D. Kapsle jsou určené na podporu vážně oslabeného imunitního systému. Všeobecně se doporučuje je užívat, pokud máte výrazně oslabenou imunitu vlivem onemocnění nebo léčby některých nemocí antibiotiky. Jako účinná podpora léčby chronických a opakujících se infekčních onemocnění, při chronických a vracejících se gynekologických onemocněních (HPV virus, herpes a jiné), při léčbě onkologických onemocnění, rýmě a chřipce. Beta glukan se díky patentované mikronizaci společnosti Natures dostává do celého těla přes klky tenkého střeva. Následně přes lymfatický systém pronikne do krevního oběhu, kde zdvojuje vazbu imunitních buněk na patogen v podobě bakterie, viru, plísně a rakovinné buňky a podporuje tvorbu a přežívání kmenových buněk v kostní dřeni. Výrobek byl oceněný známkou kvality Slovak Gold.

www.enatures.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *