Zatočte se zvířecími chlupy

 

Mít doma zvířecího tvora je radost, ale každý majitel ví, že péče o dalšího člena rodiny, dá někdy pořádně zabrat. Mezi nejoblíbenější domácí mazlíčky patří jednoznačně psi a kočky. S nimi však souvisí největší strašák chovatelů jménem chlupy. Chlupy na pohovce, v posteli, na podlaze či koberci a taky na oblečení, prostě všude. Největší přítěží jsou nánosy chlupů pro alergiky, z estetického hlediska nejsou příjemné nikomu.

 

Abyste zvířecí chlupy neměli stále na očích, lze zavést hned několik preventivních opatření. Všechny se týkají vybavení bytu. Pokud chcete omezit výskyt chlupů a snížit si práci s jejich odstraňováním, určitě se vyplatí mít doma plovoucí podlahu. Koberce nejsou ideální volbou. Právě z nich se chlupy nejhůř odstraňují. Velkou výhrou pro vás bude i gauč s koženým potahem. Co se týče oděvů, volte hedvábné či viskózové materiály. Již z těchto doporučení můžeme definovat základní pravidlo. Čím je povrch hladší, tím hůře se na něm chlupy drží. Nejhorším materiálem, který chlupy doslova přitahuje, je samet. Ne moc dobře se vám bude udržovat taky manšestr.

 

Jako chovatelé domácího mazlíčka nebo dokonce mazlíčků se musíte smířit s tím, že chlupy zkrátka v bytě nacházet budete. Snížit objem vypadávaných chlupů psa nebo kočky lze tak, že jejich srst budete pravidelně vysávat. Na to však potřebujete výkonný vysavač se speciálním nástavcem. Je třeba počítat s tím, že ne každý mazlíček si nechá tuto akci líbit. Kromě srsti přejeďte vysavačem taky podlahu i jiné vybavení.

 

Pokud potřebujete pohotově sklidit neplechu, nejlepší volbou jsou manuální odstraňovače chlupů, s nimi dostanete všechny nánosy dolů raz dva. Prostředky vám poslouží i k odstraňování jiných hmotných nečistot, třeba vlasů.

 

Existuje hned několik typů těchto pomůcek. Každodenní součást vaší tašky by měl tvořit drobný kartáč na odstranění chlupů. Jedná se účinnou pomůcku, jejíž povrch tvoří samet. Jak již bylo řečeno v úvodu, samet je materiál, na který se chlupy chytají úplně nejvíce. Pomocí pár tahů se na něj přemístí. Kartáček neztrácí svou účinnost s narůstajícím používání, jen je nutné z něj chlupy pravidelně odstraňovat. Nejlépe funguje na likvidaci chlupů z tkanin.

 

Dobrým pomocníkem vám může být možná ještě častěji využívaný váleček na chlupy. Jde o odchlupovač, který se skládá z držadla a lepicí role. S válečkem jednoduše přejedete místo, které potřebujete vyčistit. Jakmile se povrch válečku zaplní, stačí sejmout jednu vrstvu lepicí plochy. Každá role obsahuje většinou šedesát lepicích pruhů.

 

 

Alespoň jeden malý váleček je vhodné vozit v autě, neboť rychle vyčistí sedačky. Jistě nechcete, aby váš spolujezdec měl oblečení plné chlupů.

 

Váleček dobře funguje i na čištění oděvů. Stydíte se vejít v saku do práce, protože vypadá, jako by si na něm váš pes ustlal? S tím je konec! Stačí s sebou nosit lepicí váleček a máte po problémech. Žádné chlupy už neohrozí vaši image.

 

Vyplatí se vám mít doma taky speciální elektrostatické rukavice. Ty fungují na středně dlouhé až dlouhé chlupy. Stačí s nimi jednou přejet po textiliích a hned budou čisté. Fungují taky na nábytek. Největší výhodou rukavic je to, že se dají vyprat v pračce dle potřeby, praním neztratí svou funkci. Stačí je nechat uschnout a uklízet můžete nanovo.

 

Pokud potřebujete vyčistit od chlupů větší povrch, bude se vám hodit široký podlahový lepicí váleček. Nenechte se oklamat názvem, tato speciální pomůcka s dlouhou rukojetí vyčistí i postele. Dobře taky poslouží například k úklidu pohovky, na kterou kapesní válečky mnohdy nestačí.

 

Vyberte si vhodný odstraňovač chlupů v e-shopu caskrmeni.cz, který nabízí široký sortiment chovatelských potřeb, přesvědčte se sami.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *