Jak se obléknout na pracovní pohovor?

Akreditované rekvalifikační kurzy jsou skutečně velkou pomocí, pro někoho, kdo má zájem o určitý obor, ale bohužel nemá dostatečnou kvalifikaci.

Pracovní pozice, bez které se neobejde žádná firma

Kdo sleduje trh práce, tak bude vědět, že pracovní pozicí, o kterou je neustálý zájem, je účetní. Je pravdou, že ne každý si zrovna od svých studentských let naplánoval tuto cestu a tak nemá dostačující zkušenosti, praxi a v podstatě ani znalosti. To vše je rozhodně potřeba umět, aby se jedinec dobře orientoval v této problematice. Nicméně, pro nikoho není nic ztraceno a díky tomu, že existuje rekvalifikační kurz účetnictví, tak si lze všechny vědomosti a postupy doplnit. Po ukončení kurzu účetnictví, absolvent získá oficiální osvědčení s akreditačním číslem, které vydalo MŠMT ČR a má celostátní platnost. Jak se zdá, potřebné znalosti má a tak mu již nic nebrání se ucházet o pracovní pozici. Přesto se může stát, že volné pracovní místo nezíská a společnost upřednostní někoho jiného.

Pohovory mohou mnohé rozhodnout

Jen proto, že uchazeč o zaměstnání získal chybějící vzdělání a je připraven začít pracovat jako účetní, bohužel ještě nerozhoduje, že pracovní pozici získá. Čeká ho totiž ještě daleko těžší úkol a to úspěšně zdolat otázky při osobním pohovoru. Nicméně příprava na něj by se skutečně neměla podcenit. Je nesmírně důležité si zjistit vše o firmě, která pracovní pozici účetní nabízí. Poté je třeba si prohlédnout svůj šatník. Ač se to nezdá, ale právě o tom, zdali si firma vybere zrovna vás, může rozhodnout právě oblečení.

Jak se obléknout na pracovní pohovor?

Důvod, proč zvolit vhodné oblečení, je skutečně jednoduchý. První dojem personalisty ovlivní celkový průběh osobního pohovoru a může dokonce rozhodnout o dalším postupu.

  • Podle toho do jaké firmy se uchazeč hlásí, tak by se měl zaměřit i na oděvní zvyklosti společnosti. Což mnohé napoví, co bude nejvhodnějším oblekem, barevnou kombinací či stylem.
  • Pokud jsou zde nastaveny příčky elegantního oblečení ve stylu kostýmků a pánských obleků, tak by bylo vhodné na osobní pohovor se dostavit v podobném stylu oblečení. Rozhodně je dobré nezapomenout na doplňky. Kravatu či motýlka, ženy rozhodně by neměly zapomenout na punčochy a vhodné střevíčky.
  • Kde si na formálnost nepotrpí, tak lze zvolit jednoduchý, ale vkusný outfit. Například džíny a jednobarevné tričko či halenku. Žádné výstřední oblečení nezajistí pracovní pozici.
  • Dobré je zvolit i vhodné doplňky, ne příliš výrazné líčení nebo dokonce velmi silný parfém. Zkrátka všeho s mírou se v tomto případě rozhodně vyplatí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *