Zábava pro děti: Vánoční dekorace z těstovin

Vánoce jsou zvláštní období v roce. Nejen proto, že máte pocit, že veselou Vánoční náladu najdete všude kolem sebe, ale také proto, že můžete strávit mnohem více času se svou rodinou. Každoročně mohou začít Vánoční svátky tradicí, jako je např. ruční výroba Vánočních ozdob. Pokud hledáte novou inspiraci a slaměné dekorace Vás již nebaví, pojďte vyzkoušet dekorace z těstovin. Jsou přinejmenším netradiční a bezesporu zabaví Vaše děti na několik hodin.

S různými druhy těstovin, můžete vytvořit např. úžasné sněhové vločky, květiny, ozdobičky na stromeček nebo dokonce i malý Vánoční stromeček na Váš stůl. Vaše děti vyrábění ozdobiček budou milovat – mohou zde plně zapojit svoji fantazii. Makkaroni (široké roury), pappardelle (do klubíček stočené asi 1 cm široké nudle), penne  (široké kratší rourky se skosenými konci, nazývané též makaronky), farfalle (mašličky/motýlci), fusilly (vřetena)… je mnoho druhů těstovin, které můžete použít.

Postup je snadný – nejprve si rozmyslíme, co chceme vlastně vytvořit – pokud Vánoční ozdobičky – stačí lepit jednu těstovinu k druhé pomocí tavné pistole, nebo vteřinového lepidla.

how-to-make-pasta-snowflakes-christmas-tree-ornaments-ideas

 

Pokud bychom chtěli tvořit stromeček, skvěle se vyrábí lepením těstovin na plastové kalíšky na sekt.

diy-christmas-tree-pasta-ribbons-green-gold-plastic-glas

 

Pro výrobu věnce budeme potřebovat polystyrénový či slámový kruh, na který budeme těstoviny postupně lepit.

christmas-crafts-ideas-diy-gold-wreath-pasta

Na závěr můžeme těstoviny natřít barvou, či nastříkat sprejem. Pro delší životnost doporučujeme ještě přetřít bezbarvým lakem.

Přejeme krásně strávené rodinné chvíle u lepení těstovinových zdob a hlavně pevné nervy. Ne vždy se zadaří napoprvé.

 

Zdroj: diy-enthusiasts.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *