Vítězka Miss Krymu dostala pokutu za podporu nacismu, protože zpívala ukrajinskou píseň

Olga Valejevová, která na okupovaném Krymu letos zvítězila v místní soutěži krásy, musí zaplatit pokutu v řádech tisíců korun poté, co společně se svou kamarádkou zpívala známou ukrajinskou píseň. Podle ruských úřadů se tak dvojice žen dopustila diskreditace ruské armády.

Valejevová společně s nejmenovanou přítelkyní zazpívala populární ukrajinskou píseň Červona kalyna na balkoně svého bytu. Video pak dvojice umístila na Instagram do takzvaných stories, kde se záběry po 24 hodinách automaticky smažou.

Krymská policie Valejevové okamžitě udělila pokutu 40 tisíc rublů (17 tisíc korun), její přítelkyni pak soud poslal na deset dní do vězení.

„Na internetu bylo zveřejněno video, na němž dvojice žen předvedla píseň, která je bojovou hymnou extremistické organizace,“ uvedlo krymské ministerstvo vnitra na platformě Telegram. Dodalo, že soud uznal ženy narozené v letech 1987 a 1989 vinnými z diskreditace ruské armády a veřejného demonstrování nacistických symbolů.

„Zpívání takových nacionalistických hymen, zvláště během speciální vojenské operace, bude potrestáno,“ řekl Aksjonov. „Lidé, kteří to dělají, se chovají jako zrádci,“ dodal s tím, že na „této záležitosti“ pracuje speciální skupina bezpečnostních služeb FSB.

Zdroj: https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-miss-krymu-ukarana-przez-rosjan-spiewala-ukrainska-piesn-pat,nId,6328344

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *