Ve zdravém těle, zdravé vlasy

Asi každý z nás touží po krásných, zdravých,lesklých a pevných vlasech. Nedávejte své těžké břímě na záda jen svému kadeřníkovi ale zkuste pro to něco udělat samy. Stejně jako pleť a celé tělo,t ak i vlasy potřebují jemnou péči, hydrataci ale i výživu. I tohle vše záleží na Vašem stylu života i stravě. Dovolte, abych se s Vámi podělila o pár typů jak udělat lehký krok k dokonalým vlasům.

Chvilku potrvá, něž potrava,kterou jste zkonzumovali se projeví na Vašich vlasech ale můžete tak ovlivnit jejich kvalitu stravou bohatou na živiny. Než si všimnete rozdílů může to trvat i pár měsíců. Teď Vám představím pár super potravin pro zdravé vlasy 🙂

Untitled 3d

 

1.Vejce

Vlas se skládá z proteinů a vejce obsahuje mnoho proteinů proto je nezbytné pro Vaše vlasy. Dále také obsahuje spousta vitamínů B( B12,B7), který udržuje vaše vlasy lesklé a poddajné.

 

2.Ryby, semínka

Jsou také zdrojem proteinů, ale i mastných kyselin. Vlasy pak bez nich vypadají suše a mdle. Naše tělo si je totiž samo neumí vytvořit. Zdrojem těchto kyselin je třeba tuňák nebo losos. Pro ty, kdo ryby nejedí, mohou je nahradit lněnými nebo i sezamovými semínky.

 

3.Mléko

Proteiny ale také vápník který podporuje růst vlasů.

 

4. Ořechy

Obsahují tuky, minerály a zinek, které vašim vlasům jen prospějí. Vyzkoušejte třeba mandle, vlašské ořechy nebo i kešu 🙂

 

Untitled 3dd

 

5.Luštěniny

Hlavně pro vegetariány jsou skvělým zdrojem proteinů. Tělu poskytují ale i železo,zinek a biotin, který pomáhá proti lámavosti vlasů.

 

6.Listová zelenina tmavá

Obsahují vápník, který zvyšuje růst vlasů. Dále vitamíny A a C,které podporují krevní oběh který je dobrý proti padání vlasů. A železo které pomáhá okysličovat vlasový folikul (malá jamka ve které vlas vyrůstá). Zkuste třeba špenát,brokolici a nebo kapustu,..

 

7.Červené maso a drůbež

Dobrý zdroj proteinů, železa a vitamínu B.

 

8.Červené, oranžové,žluté ovoce a zelenina

Mango,mrkev,rajčata,citrusové plody,.. obsahují vitamíny C a A. Ty pomáhají udržovat  zdravou pokožku hlavy. Nikdo přece nechce lupy 🙂

Untitled 4d

 

9.Celozrnné cereálie a celozrnný chléb

Pomáhají regulovat hladinu energie v těle díky železu,vitamínu B a zinku.

 

10. Tekutiny

I vlasy mají žízeň! Stejně jako vaše tělo a pokožka, tak i vlasy mají žízeň. Potřebují  dostatek hydratace aby zůstaly silné a poddajné. Dostatečnou vláhu by mělo udržet 8-10 sklenic vody. Nezapomeňte že i voda z ovoce a zeleniny, kterou sníte se také počítá.

 

🙂 🙂 🙂

Untitled 5dd

Autorka: Hana Vlčková, vlasová stylistka salonu For-All

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *