Svatební šaty, aneb jak je správně vybrat ?

Na svatební šaty se bezesporu klade při svatebních přípravách největší důraz. Proto je potřeba správně vybrat střih i barvu – aby podtrhovaly krásu nevěsty a zkryly drobné (nebo i větší) nedostatky. Většina nevěst má konkrétní představu, jaké šaty by si v den D chtěla obléci. Ovšem platí zde pravidlo – ne vše co se mi líbí, mi bude také slušet. Nevybírejte proto jen krásné šaty, ale oblečte si takové, které vám budou opravdu slušet. Nechejte si poradit, jak na to.

Bílé šaty jsou určitě krásné a tradiční, ale pokud máte příliš světlou pleť a, pak v bílých svatebních šatech nebudete vypadat úžasně ale spíš mdle. Lepší je zvolit krémovou barvu nebo champagne nabídce jsou také různé pastelové barvy jako světle růžová, lila, světle zelená, lososová a další. Velmi oblíbená je poslední dobou kombinace krémové s vínovou  a objevují se i extravagantnější barvy jako červená či černobílá kombinace. Přestože máte vysněné bílé šaty, raději si nechejte poradit a zvolte jinou variantu. Nejdůležitější přeci je, aby Vám to slušelo.

Na snědé ženě bílé šaty nádherně vyniknou a ona bude doslova zářit a bude vypadat úžasně.

Se střihem šatů je to komplikovanější, než s výběrem barvy. Druh šatů musí odpovídat druhu svatby (v kostele, na zámku, na pláži … atd.)  i ročnímu období a v neposlední řadě byste měly ladit i s ženichem.

Pokud máte malá prsa, volte živůtky šatů se vzory, s krajkou či zdobením, také nařasení či lesklé materiály opticky zvětší váš hrudník.  Bude vám slušet lodičkový výstřih, vázání za krkem i stojáček s nařasením. Také průhledné materiály budou vypadat kouzelně. Můžete upoutat pozornost i na holá záda.

U velkých prsou se vyhněte všemu, co se doporučuje malým prsům. Naopak vy si můžete dovolit hluboký dekolt, korzetové šaty, nebo zavinovací styl. Určitě volte matné živůtky, klidně v tmavších barvách, především se vzdejte jakéhokoliv zdobení od pasu nahoru. Zbytečně by vám opticky zvětšovalo hrudník a to nechceme. Proto čím jednodušší střih a zdobení, tím pro vás lépe. 

Pokud Vás trápí větší zadeček, nezoufejte, ve správně střižených šatech ho hravě skryjete! Pokud nechcete na Vaše pozadí upoutávat pozornost, schovejte ho do bohatší sukně a zaujměte např. zajímavým zdobením ve výstřihu nebo odhalte vaše záda. Určitě se ale vyhněte mašlím a nařasení v zadní části šatů – upoutalo by to zbytečnou pozornost, stejně tak leské materiály sukní. 

Vetší bříško hravě skyjete do korzetových šatů.

 

Na nejdůležitější otázky ohledně výběru šatů jsme se zeptali majitelky anglické společnosti Dress Bless paní Marie Garcia :

Jaké šaty patří mezi nevěstami mezi nejoblíbenější – co se týče barvy a střihu?

Na Slovensku, v České republice a v Polsku jsou velmi oblíbené bílé šaty. V Anglii naopak patří mezi nejoblíbenější šaty krémové.

Jaké střihy nevěstám nejčastěji doporučujete?

Pro vysoké a štíhlé nevěsty doporučuji “rybí” styl. Pro baculky šaty s širší sukní. K šatům nabízíme i doplňky jako: závoje, spodničky nebo  korunky.  Šaty nabízíme v konfekčních velikostech 32-56 a v 72 barvách. U nás si vybere každá nevěsta.  A pokud by si náhodou nevybrala, šaty jí mile rádi ušijeme na míru – v případě jakýchkoli dotazů se můžete obrátit přímo na majitelku Dress Bless –  Marii Garcia dressbless@live.co.uk .

 

Autor: Bc. Michaela Alexandra Drtinová

Fotografie k článku poskytla společnost Dress Bless www.dressbless-boutique.com

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *