Suchá pedikúra – o co se jedná

Všichni nejspíše známe klasickou mokrou pedikúru, kdy celá procedura začíná namočením nohou do koupele se změkčujícími přísadami. Suchá pedikúra takto nefunguje. A rozhodně není pro každého. V následujícím článku se dozvíte, jak suchá pedikúra probíhá, a jaké jsou její výhody a nevýhody.

Suchá pedikúra – jak probíhá?

Při suché pedikúře se vůbec nepoužívá skalpel a ostré nástroje. Je tedy bezpečnější a vhodná především pro ženy, které se bojí poranění. A jak již z názvu vyplývá, nohy nikde nenamáčíte, protože vodu nahrazuje změkčovací gel. Mnoho žen se bojí namáčet nohy do lavoru, ve kterém měly nohy také předchozí klientky. Nemohou si být totiž jisté, zda byla nádoba dostatečně vymyta. Jelikož při suché pedikúře namáčení nohou odpadá, je celý proces také hygieničtější.

Suchou pedikúru samozřejmě provádí zkušený specialista. Pedikérka nejprve nohy vydesinfikuje speciálním přípravkem. Poté přechází k ošetření nehtů speciálními frézkami. Případnou zarůstající část nehtové ploténky obrousí. Následně šetrně zbrousí kůžičku kolem nehtu, a nehet samozřejmě zkrátí na požadovanou délku.

Dále dochází k rovnoměrnému odstranění zatvrdlé kůže a otlaků. Na závěr je kůže ošetřena zvláčňujícím krémem, a na chodila je nanesen závěrečný pudr. Ten dokáže redukovat pocení, má antibakteriální účinky, působí jako prevence proti plísním, a také zabraňuje nepříjemnému zápachu.

Zvláště vhodná je tato pedikúra pro diabetiky, klienty trpící neuropatií, lupénkou nebo onemocněním žil či tepen dolních končetin. Ideální je také pro nastávající maminky. Suchá pedikúra však může být použita pouze u lidí, kteří mají tenkou kůži.

Obecně můžeme říci, že je suchá pedikúra nejen moderní, ale také nejšetrnější metodou při ošetřování nohou. Výsledkem jsou krásné hladké nohy a nehty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *