Sbohem chloupky na těle! Laser vs. pulsní světlo

Holítka, vosky, strojky – pomůcky, které jsou důvěrně známé každé ženě. Pokud hledáte cestu, jak se z neustálého odstraňování chloupků po těle vymanit a rozhodujete se, jaký typ zákroku podstoupit, určitě se nevyhnete otázce, zda zvolit laser nebo pulsní světlo (IPL). Následující článek vám udělá v tomhle ohledu jasno!

 

Cíl: cibulky

Jeden rozdíl mezi laserem a pulsním světlem poznáte jistojistě a hned na první pohled. IPL funguje na principu výbojky, a při spuštění tak dochází vždy k záblesku. Světlo se následně šíří všemi směry a pokožka může být zatížena i vlnovými délkami, které nejsou pro odstranění chloupků potřebné. Teplo navíc u pulsního světla prochází postupně přes chloupek a málokdy se dostává až hluboko do podkoží. Laser oproti tomu neváhá a míří na jedno místo, přičemž světlo putuje pouze ve směru paprsku, který je téměř neviditelný. Na jedné vlnové délce se pak dostává k podstatě věci – tedy k cibulce chloupku, kterou tepelně rozkládá. V případě IPL tedy jde o epilaci, povrchové odstranění, kdežto u laseru je řeč o hloubkové proceduře, depilaci, vysvětluje MUDr. Magda Neparidze z dermatologie na klinice Mediestetik v Praze.

 

Kolikrát a kdy opět?

I tady mluví srovnání jasně ve prospěch laseru, u kterého je prokazatelně třeba až o 1/3 nižšího počtu opakování zákroku. Laser odstraní až 80 % chloupků hned na první dobrou. Zdá se vám to málo? Důvod je jednoduchý. Laser zaměřuje pouze chloupky v růstové fázi, ovšem pod kůží se skrývají i stádia zárodečná a klidová, která laser nemůže zaměřit. Ošetření se proto musí v rozmezí zhruba čtyř týdnů zpravidla 3 – 4x opakovat, upřesňuje Dr. Neparidze. Teprve poté je dosaženo skutečně kompletního odstranění ochlupení v ošetřované oblasti. I tak se jedná pouze o zlomek zákroků oproti IPL. A to nejdůležitější: po kompletním provedení procedury dochází u IPL k opětovnému růstu cca po 2-3 měsících, kdežto laser, ten zbaví vaše tělo chloupků navždy.

 

 

Něžný Candela GentleLase

Vysoce účinný laser americké výroby je volbou a pravou rukou Dr. Neparidze. Jak napovídá i sám název, Candela GentleLase funguje na principu unikátní technologie (patentované federálním úřadem pro léčiva v USA (FDA)) – díky speciálnímu chlazení těsně před a po laserovém impulsu je ošetření absolutně bezbolestné, rychlé a krom likvidace nechtěných chloupků vám pomůže i k citelně jemnější a hladší kůži. A zdaleka pak nemusí zůstat jen u chloupků – alexandritový laser si umí poradit i s pigmentacemi (stařeckými i slunečními) nebo vějířkovitými cévkami.

 

Přemýšlíte-li tedy o trvalém odstranění chloupků (epilaci), zvažte tedy všechny pro a proti.V každém případě je ale právě teď ideální čas na to, získat před létem krásné a hladké (nejen) nohy. Na klinice Mediestetik dokonce pořídíte ošetření alexandritovým laserem za sezonní cenu – a to až o 50 % levněji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *