Pořad Světem Módy – 5 tipů pro vytvoření portfolia modelky a nafocení booku

Book modelky je jednou z nejdůležitějších věcí, kterou budete potřebovat chcete-li se věnovat plus size modelingu. Než získáte jakoukoliv dobrou nabídku na práci od modelingové agentury, musíte se prezentovat profesionálními fotografiemi. Vyhýbejte se chybě, shromažďování náhodných nebo amatérských fotografií.

Poradíme vám, jak se vyhnout počátečním chybám, a proto vám představíme 5 základních tipů, jak si vytvořit kvalitní portfolio, které vám může pomoci nastartovat kariéru modelky.

  1. Rozhodněte, jaký typ práce modelky chcete dělat

Plus size modelka spadá již od konfekční velikosti 40 a více. Plus size modelky i modelky měli své přesně stanovené míry např. v modelingu to byla výška min. 178 cm, což není důležité např. u fotomodelingu . Díky snahám super plus size modelek, jako je Ashley Graham a Robyn Lawley, tak stále více agentur již přijímá ženy všech velikostí.

  1. Nechte si nafotit portfolio od profesionálního fotografa v ateliéru

Profesionální fotografie v ateliéru jsou základem vaší prezentace a kvalitního portfolia. Připravili jsme pro vás možnost nafocení bookových fotografií v našem fotoateliéru v Praze od módního fotografa Jana Wassenbauera za cenu 5000 Kč i s líčením od vizážistky. Výsledkem je deset upravených fotografií pro book. V případě zájmu o nafocení booku se u nás již nyní můžete objednat na termín, který vám vyhovuje buď na emailové adrese info@plussizemodelky.cz nebo na telefonním čísle 777 594 340. Kvalitních fotografů je v české republice celá řada, můžete je také najít na internetu v blízkosti vašeho bydliště.

  1. Jak mají fotografie do vašeho portfolia vypadat?

Existují určité typy fotografií, které agentury rádi uvidí ve vašem portfoliu modelky.
Zde je několik nápadů:

Beauty shot. Na prvním focení by měla být vaší prioritou. Chcete-li nejlépe vystihnout vaši krásu, je to barevná fotografie obličeje z blízka. Agentury musí mít představu jak vypadáte bez stylingu nebo výrazného makeupu. Doplňky a šperky by jste měla omezit na minimum.

Body shot. Jak název napovídá, jedná se o fotografii těla, která umožňuje klientovi vidět vaše proporce a typ těla. Jednoduchá kombinace džín a jednobarevného trička na ramínka je pro tento typ fotografie naprosto vyhovující.

Editorial shot to je skvělý způsob, jak zvýšit šance na kariéru plus size modelky.Vyjádřete své emoce, přidejte akci jako je pohyb, skákání, tanec a modelingové pózy v módním stylu. Nebojte se vyjádřit sami sebe a přeďte svůj jedinečný smysl a styl.

  1. Nechte si vytisknout váš book

Strategicky umístěte alespoň dvě z vašich nejlepších fotografií na začátek a dvě na závěr  vašeho booku. Standatním formátem je book ve formátu A4, ale castinové a modelingové agentury ocenění o trošku větší formát. Na kvalitě výsledného booku se nevyplácí šetřit. Vhodné je také nechat si udělat z vašich fotografií tzv. setkarty pro případné rozdávání.

  1. Aktualizujte vaše portfolio na internetu

Jak  budete získávat nové zkušenosti jak s focením tak i v modelingu, je důležité, abyste jste si průběžně aktualizovali své portfolio, ať se jedná o nahrávání nových fotografií nebo dopsání získané praxe nebo zkušeností.

Zdroj:

www.plus-size-modeling.com/competitive-modeling-portfolio/
www.youtube.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *