Péřové dámské bundy jsou pohodlné a zahřejí

Dámské bundy plněné peřím se opět vrací do popředí našeho zájmu a není se čemu divit! Bundy s péřovou izolací jsou totiž příslibem vysokého komfortu a příjemného teplíčka i za nepříznivých klimatických podmínek. Samozřejmě je důležité vybírat správně a nenechat se opít rohlíkem. Na trhu se totiž dají pořídit dámské bundy, které nemají s pravou péřovou výplní nic společného, díky čemuž ztrácí své izolační vlastnosti a klesají i na ceně!

Péřové dámské bundy jsou dražší, jako investice se ale vyplatí

Bundy s péřovou izolací rozhodně nepatří mezi nejlevnější dámské bundy, především pak v případě, kdy se rozhodnete pro skutečnou kvalitu a nespokojíte se jen tak s málem. Je sice pravda, že dámské péřové bundy vyjdou po cenové stránce daleko dráž, nežli bundy, které jsou syntetické a do klasiky v podobě péřové výplně mají na hony daleko, vzhledem k tomu, že vám taková bunda vydrží klidně i několik let, je nakonec závěr více než jasný: investice do péřové dámské bundy se jednoznačně vyplatí.

I z toho hlediska, že si bundu nevybíráte pouze na jednu sezonu, ale klidně na několik let, je potřeba si o jejich vlastnostech něco zjistit a dopředu vědět, co vlastně můžete očekávat. Na co byste se při výběru péřové dámské bundy měli zaměřit?

Pozor na peří, ne vždy je všechno zlato, co se třpytí

Když se řekne péřová bunda, každý si představí klasiku v podobě bundy, která je plněna husím peřím. Je-li řeč o husím peří, měli bychom ještě dodat, že by se mělo jednat pouze o peří z hus, které byly speciálně chované pro peří. Bohužel se velmi často stává, že se na trhu objevují bundy, jejichž péřová izolace se skládá z kombinace husího, kuřecího nebo kachního peří. Nejenže taková bunda rázem ztrácí na ceně a rozhodně se její pořízení nevyplatí, ale především díky použití nevhodného peří dochází i ke ztrátě ceněných izolačních vlastností, takže vás pak taková bunda v zimě tolik nezahřeje a nemůžete se na ni spolehnout.

Stejně tak je na místě sledovat i způsob, kterým bylo peří upravováno. Zpravidla se setkáte s termínem DOWN, čímž se výrobce zaručuje, že použil prachové peří. Bundy s tímto označením zpravidla obsahují 95 % prachového peří a 5 % pevných pírek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *