Oživte svůj interiér moderním kobercem

Koberec vytváří v interiéru příjemnou atmosféru a ovlivňuje i pocitové vnímání celkového prostoru. Jen na jedinci záleží, zdali bude celoplošný nebo kusový.

Koberec má v interiéru stále své místo

Mnohdy skutečně i maličkost dokáže proměnit celkový design místnosti nebo jen částí nějakých prostorů. Je pravdou, že v dnešní době se již mnoho bytů nepyšní celoplošnými pokládkami jednobarevným koberců, jak tomu kdysi bývalo. Také moderní trendy udávají trochu jiný důraz na celkový vzhled. Přesto mají uživatelé bytů jedinečnou šanci, jak využít všechny benefity, které poskytují kusové koberce, jejichž uplatnění se nalezne absolutně všude, kde si chceme vytvořit pohodlí a určitý komfort. Tím se zútulní určitá část a zároveň se takový designový kousek zaslouží o příjemnou atmosféru domova.

Jak vybrat ten správný?

 1. V první řadě je třeba si zvolit místo, kam jej umístíte. To vám pomůže v orientaci, jakou budete potřebovat velikost a také jaký sem hodí vzor či barva.
 2. Vyplatí se rovněž zaměřit na materiál. Rozhodně je lepší investovat do takového, který má vysokou odolnost vůči oděru a deformaci.
 3. Hospodyňky ocení snadnou údržbu, což v dnešní době není problém díky kvalitním vláknům. Tudíž zaměřit se na jednoduché vysávání a nijak složitou povrchovou údržbu za pomoci vhodných šampónů, se rozhodně vyplatí.
 4. V dnešní době není žádný komfort vlastnit podlahové vytápění. Váš vybraný designový koberec by si s ním měl dobře rozumět. Pokud si nebudete s výběrem jistí, stačí se s prodejci poradit o vhodném umístění a také možných vlastnostech.

Univerzální rádce neexistuje

Každý člověk je jiný a také preferuje jiný styl bydlení. Milujete květinové či abstraktní vzory, jemné nebo syté barvy, případně máte své představy o jiném designu do vašich prostorů? Oživte svůj interiér moderním kobercem podle svých představ a uvidíte, jak se ihned místo příjemně změní nejen na pohled, ale i na došlápnutí. Navíc kusové koberce jsou kvalitně obšité, což zabrání jejich třepení a udrží tak stálý tvar.

Snad jen pár rad závěrem:

 • Dbejte na to, aby koberec vždy ladil s interiérem a tvořil společně s ním jeden celek.
 • Podle dispozice místnosti lze zvolit i motiv. Například do dětského pokoje se rozhodně hodí odpovídající vizáž vhodná na tato místa.
 • Nakupujte vždy od prověřeného výrobce a prodejce, čímž se vyvarujte špatného výběru materiálu.

Jeden myslel na “Oživte svůj interiér moderním kobercem

 • 20.8.2020 (11:36)
  Trvalý odkaz

  Je pravda, že do toho interiéru to chce sladit. Našla jsem si koberec beltia na v-podlahach ale nevím jestli mi ho i dovezou.. nemáte s nima někdo zkušenost? Díky

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *