Po čem žloutnou zuby a jak je vybělit?

Mít zdravý chrup není zrovna samozřejmostí, je třeba se o zuby správně a dobře starat. Poté dokonce není problém mít i v pokročilém věku krásně bílé odstíny.

Barva zubů může ovlivnit i úsměv

Zřejmě asi každý touží po tom, aby jeho chrup byl zdravý, a když se na někoho usměje, tak aby se ukázaly zoubky jako perličky. Realita je bohužel mnohdy jiná a dokonce dokáže pěkně zaskočit. Ačkoliv si zuby čistíme snad úplně předpisově, tak se mění jejich zbarvení. Jak je to jen možné? Špatný zubní kartáček nebo snad nekvalitní zubní pasta? Odpověď je mnohdy překvapivá a velmi zdánlivé těmto otázkám. Za změnou barvy zubů totiž mohou stát potraviny, které běžně konzumujeme a jsme vystavěni jejich vlivům působení. Dokonce se mohou na tomto zbarvení podílet i nápoje, do kterých by to rozhodně nikdo neřekl. Ač se to nezdá i taková problematika může velmi ovlivnit obyčejný úsměv.

Na co si dát pozor?

  • Káva nebo černý čaj jsou sice běžnými nápoji, ale pozor na ně, také jsou pěkně zrádnými právě ohledně barevného závoje na zubech.
  • Víno ačkoliv může být sebevíce lahodným nápojem, tak dokáže také přispět do vínku, především to červené.
  • Rozhodně je třeba zvážit i pití Coca-Coly nebo drinků, které obsahují množství cukru a intenzivního barviva.
  • Ovoce je zdravé, ale vzpomeňte například na borůvky, třešně nebo dokonce i červené hroznové víno a rozhodně nejsou jedinými původci zbarvení zubů.
  • Co může zuby zabarvit, jsou dokonce i některé druhy běžného koření jako je šafrán, kurkuma nebo kari a mnohé další.

Bělení zubů lehce, efektivně a především bezpečně

Na pomoc může přispěchat velmi šetrná metody bělení zubů, která se dá provádět běžně v domácím prostředí. Je třeba nyní zapomenout na babské rady, kdy se zuby čistí octem, sodou či jiným přípravkem, kdy výsledkem může být ještě větší problém. Zkuste to se šetrnou metodou za pomoci LED lampy. Jedná se o zcela bezúdržbový produkt, který zvládne obsloužit každý a navíc prokazuje skutečně dlouhodobý účinek.

Navíc se tím nenarušují dásně a ani nezvyšuje citlivost zubů. Je to díky studenému světlu, které je skutečně velmi šetrné vůči chrupu. LED bělení zubů dokáže zuby vybělit až o osm odstínů a to aniž by kdo musel trávit čas v zubní ordinaci. Celková sada na bělení zubů dokonale poskytne ochranu před bakteriemi a nežádoucím plakem. To způsobí hladké, zářivé zuby a trvalý úsměv.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *