Nový trend moderní estetické medicíny: Neinvazivní rhinoplastika

Trápí vás tvar vašeho nosu? Od narození je trochu nakřivo, po úrazu je na něm výstupek anebo se vám prostě jen nelíbí? Nemusíte si zoufat a nemusíte ani hned uvažovat o plastické operaci. Existuje totiž způsob, jak problémy tvaru nosu vyřešit neinvazivně, tedy zcela ambulantně a bez jakékoliv rekonvalescence.

Neinvazivní rhinoplastika je bezoperační metoda korekce neestetického tvaru nosu pomocí dermálních výplní (fillerů), která je den ode dne populárnější zejména díky své nenáročnosti a skvělým výsledkům.

„Jde o miniinvazivní ošetření, kdy se příslušné množství kvalitního výplňového materiálu na bázi kyseliny hyaluronové aplikuje pomocí velmi tenké jehličky. Na oblast se před ošetřením nanese anestetická mast, takže pacient necítí žádnou bolest, a dokonce může korigovat proceduru dle svých představ přímo v jejím průběhu tak, aby ošetření splnilo všechny jeho představy,“ vysvětluje dermatolog kliniky estetické medicíny Mediestetik MUDr. Helena Reisingerová.

Ošetření je hotové přibližně za hodinu a bezprostředně po něm se pacient zase může vrátit do práce nebo na schůzku s přáteli, protože nezanechává žádné stopy a není po něm třeba žádná rekonvalescence.

„Efekt procedury je velmi přirozený a trvá. Doba, za niž tělo dermální výplně odbourá, závisí vždy zejména na rychlosti metabolismu organismu, takže je u každého pacienta individuální. Obecně ovšem dokáže efekt modelace vydržet šest až dvanáct měsíců, po jejichž uplynutí lze ošetření opakovat,“ říká lékařka.

Jen samotný filler však není zárukou úspěchu. K jeho nejefektivnějšímu použití je samozřejmě potřeba zejména kvalifikovanost a absolutní profesionalita lékaře a také striktní sanitárnost prostředí. „Klient se musí v péči lékaře cítit bezpečně a pohodlně a v neposlední řadě musí mít také možnost průběžně korigovat efekt filleru v průběhu jeho aplikace tak, aby byla jeho představa do puntíku splněna,“ uzavírá lékařka.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *