Není opasek jako opasek

Nosíte správně pásky? Nakupujte opasky účelně, vždy si rozmyslete, na jaké příležitosti vás bude reprezentovat.

 

Formální neboli společenské opasky se hodí samozřejmě k formálním příležitostem. Nejlépe pasují k obleku nebo kostýmku. Tento druh pásků je užší, decentní s běžnou přezkou. Seženete jej v klasických barvách, v hnědé, černé nebo béžové. Nejčastěji jsou tyto opasky vyráběné z hladké kůže a neobsahují žádné ryté vzory. S formálními pásky se nevyplatí činit žádné experimenty. Pamatujte si, že tyto opasky se nenosí pro to, aby vás ozdobily, ale aby splnily svůj účel.

Opasky pro běžné nošení mají samozřejmě mnohem větší využití. Můžete je kombinovat s více druhy oblečení, nemusíte se bát vzorů. U těchto pásků shledáte větší spony, zdobené přezky, vyšívání a další cenné detaily, které z pásku udělají originál. Barevnosti se meze nekladou, seženete například kousky krásné červené barvy.

Ať už vzhledem k příležitosti berete do rukou jeden či druhý typ pásku, je důležité řídit se základními pravidly, které se týkají jejich nošení. Jak si opasek obléct, abyste vždy působili dobře a šik?

 

Jistě znáte pravidlo ladících bot s kabelkou či jinou příruční taškou. Barevné sjednocení by však mělo platit taky na pásek. Pokud se obouváte do černých bot, volte pásek v odstínech černé. I taška by měla doplňovat váš outfit stejnou barevnou kombinací. U hnědé kůže se nemusíte bát různých barevných odstínů. Pásek a taška v trochu jiném hnědém ladění dodá celkovému dojmu šmrnc.

 

Není důležité soustředit se jen na barevnost pásku, ale taky na jeho sponu. Musíte si předem zvolit, zda budete vše tónovat do stříbrné nebo zlaté. Zjistěte, jaké kování se vyskytuje na vaší pracovní tašce či jaké přezky máte na botách. Taková by měla být spona vašeho pásku. S ní by pak měly být laděny i šperky. Výjimkou je snubní prsten, u toho se barevná odlišnost samozřejmě toleruje.

 

V případě, že si k volnočasovému oblečení vezmete společenský pásek, vlastně se nic nestane. V opačném případě však může nastat problém, v očích módního odborníka nebudete působit dobře. Jak poznat, že v ruce držíte opravdu formální pásek? Jak již bylo zmíněno v úvodu, neměl by být široký a nestandardní barvy. Existuje však ještě jedna pomůcka, která vám poradí při oblékání. Pokud je pásek prošíván světlejší nití, než je celková jeho barva, jako společenský doplněk se tento předmět nehodí.

 

Každý pásek, který nosíte, by vám měl sedět na míru. Po zapnutí by neměla být jeho zbylá část moc dlouhá, ale ani extrémně krátká. Úsek, který bude třeba přichytit nejbližším poutkem by měl být dlouhý ideálně okolo patnácti až dvaceti centimetrů.

 

Hledáte pásek, který je možné využít na všechny příležitosti? I takové modely existují. Prohlédněte si kategorii Univerzální opasky a načerpejte inspiraci. Který pásek bude váš?

Navštivte e-shop Kvalitní opasky od Tatiany a objednejte si opasek na míru. Všechny kožené pásky jsou ručně vyráběny osvědčenými tradičními výrobními postupy v dílně Brašnářství Tatiana.

 

Na webové stránce kvalitniopasky.cz seženete opasky v mnoha barvách i stylových provedeních.

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *