Kouzlo dámských kabelek

Po ulici jde krásná žena, pohupuje se na podpatcích, téměř na nich létá. Každý muž by se za její postavou otočil, pozornost však na sebe přivolává něčím jiným. V přední kapse kalhot má zastrčený mobilní telefon, ze zadní kapsy jí vykukuje peněženka. V místě, kde by pásek měl zdobit její kalhoty, jí visí klíče. Na jedné straně ty od domu, na druhé od jejího auta. Má plné ruce. Na pravé dlani nese hřeben a malý parfém, prsty její levé ruky svírají zase malou láhev s vodu a pytlíček se svačinou. Její blankytně modrý top je v místě výstřihu nějak vyboulený. Ne však přirozeně žensky, jak by každý muž čekal, ale tak docela zvláštně. Podprsenku má žena o dvě čísla větší. Musí se do ní totiž vejít navíc rtěnka, tužka na oči a jemný pudr. O ozdobení tváře se postaraly moderní dioptrické brýle, nad čelem má však další módní doplněk. Její čokoládovou hřívu svazují sluneční brýle, ty už prostě neměla kam dát..

Takhle těžký a nepraktický by byl život pro každou ženu, kdyby neexistovaly mocné kabelky. Jak jednoduché to díky nim máme! Každý den svíráte v ruce svou krásku, ladíte s ní ostatní doplňky a možná si ani neuvědomujete, že bez ní by se to zkrátka nedalo zvládnout. Jak bychom po kapsách unesly 2,5 kila, což je mimochodem taky váha, kterou průměrná žena nese na rameni každý den?

Dochované malby ze starověkého Egypta nám dokazují, že již tehdy byla pro ženu kabelka její nejlepší kamarádkou. Dámy vždy potřebovaly skrývat v kabelce tajemství své krásy a šarmu, schovávaly v nich nutné denní potřeby.

Kabelky měly do osmnáctého století pouze jednu kapsu, vypadaly spíše jako větší uzlíček na mince. Zavěšovaly se za pas, některé ženy je však nosily na již nám dnes známém dlouhém uchu, tedy jako crossbody.

 

První kabelku se zipem představil módní návrhář Thierry Hermés v roce 1923. Kabelky do ruky se začaly nosit asi o dvacet let déle, za to vděčíme zase značce Gucci.

 

V dnešní době můžete mít v zásobě tolik druhů kabelek, na kolik jen pomyslíte. Tušíte, jaký počet kabelek má průměrná žena ve skříni? Průzkum na poměrně vysokém počtu respondentek podnikl americký týdeník Time Magazine. Podle slov redaktorů je důležité rozdělit kabelky do dvou skupin – na ty, které reálně nosíme a ostatní, které nám převážně leží jen v šatníku. Průměrná žena střídá na běžné nošení šest kabelek. Dalších čtrnáct jí však leží ve skříni jen tak pro jistotu. Redaktoři přišli ještě na jednu zajímavost. Žádné procento žen nevlastní více než polovinu kabelek stejné barvy nebo stejného druhu. Potřebujeme totiž silnou základnu pro tvorbu módních outfitů. Máte to taky tak? Zdá se vám číslo kabelek vysoké? Tak neváhejte a běžte spočítat ty své. Jak jste na tom s počty vy?

 

 

 

Zdroj: pinterest.com
Zdroj: pinterest.com

Jak vypadá kabelka, kterou jistě ještě v šatníku neschováváte? Nese srdcovitý tvar. Její obal je zdobený 4517 diamanty ve žluté, růžové a bezbarvé variantě. Na její výrobě pracovalo více než 8800 hodin deset umělců. Kabelka nese název 1001 Nights Diamond Purse a již od roku 2010 si drží místo nejdražší kabelky světa v Guinessově knize rekordů. Její koupě vyjde na 3,8 milionu dolarů.

 

 

Toužíte po novém přírůstku do vašeho šatníku v trochu nižší cenové kategorii? Pak navštivte e-shop kabea.cz a vyberte si kabelku přesně podle svých představ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *