Jak zařídit pokojíček pro miminko?

Pokud máte svůj rodinný dům, pak jistě uvažujete nad tím, že si pořídíte i miminko. Přece jenom honba za získáním hypotéky nebyla pro nic za nic a miminko je jednoznačně taková odměna. Pokud jste si koupili jenom pozemek, pak při stavění hnízdečka dbejte na to, abyste měli samozřejmě i pokojík pro miminko. Většina rodičů si sice nechává dítě až do dvou či tří let u sebe v ložnici, protože je to pohodlnější – když se miminko vzbudí, nemusíte chodit daleko. Nicméně je ale nutné říct, že je tu i řada rodičů, kteří si ten pokojík pro miminko přece jenom udělají. Už jen kvůli tomu, jak roztomilá tato místnost v celém domě bude.

Pakliže si tedy ten svůj pokojíček pro dítě začnete zařizovat už před narozením miminka, neměli byste zapomínat na základní vybavení. Ještě předtím ale nechte pokojík vymalovat. Zapomeňte na to, že jednu zeď uděláte jinak barevnou než tu druhou – to ani náhodou. Takové barevnosti se už nenosí. Pokud však na jednu zeď připletete dvě barvy  – to už je něco jiného. Zkuste proto vymalovat tuto místnost tak, že všechny zdi budou mít bílý podklad, ale vždy budou do čtvrtiny nebo do poloviny namalované barvou podle pohlaví dítěte. Přechody pak orámujte nějakou lištou.

Na jaké vybavení nezapomenout?

V srdci celého pokoje by měla být samozřejmě krásná kolébka nebo postýlka pro miminko, která bude mít nad sebou samozřejmě uspávací hračku, která se točí a zpívá – jistě ji znáte. Nebojte se umístit postýlku opravdu do středu místnosti. To je teď aktuálně moderní. V mnoha časopisech o bydlení se dočtete jenom o vanách, které jsou v koupelně postaveny doprostřed, proto proč to neudělat s postýlkou? Navíc se vám budou krásně kolem dokola skládat komody, přebalovací pult a jiné další hračky či dekorativní krabice, do nichž naházíte to potřebné, ale zároveň to, co nemusíte jít vidět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *