Hodinky Lamax WatchY2: Mějte přehled o tom, kde jsou vaše děti

Před několika lety jste se možná setkali se systémem, který v mobilu sledoval pohyb osob a byl zaměřen především na hlídání pohybu dětí. Byl určen pro mobilní telefony. Nyní se na trhu objevil podobný systém, který je ale založen na chytrých hodinkách, které děti jen tak někde nenechají ležet zapomenuté. A tím, kdo tento nápad dovedl ve spolupráci s T-Mobile do zdárného konce, je společnost Lamax Electronics.

K tomu, aby hodinky poskytovaly živé informace a umožnily komunikaci dítěte s rodiči, dostanete v kompletu SIM kartu T-Mobile zdarma. Je důležité zdůraznit, že je to bez jakýchkoli závazků a placení. Jediné omezení je, že na tuto SIM kartu můžete uložit deset čísel, což by pro sledování dítěte mohlo (a mělo) stačit.

A hned na úvod se sluší říct, že k údajům, které souvisejí s používáním hodinek máte díky zabezpečenému přístupu a uložení dat na serverech Lamaxu, máte přístup pouze vy. Tak je splněn nejen požadavek GDPR o ochraně osobních údajů, ale splněním dalších tvrdých certifikátů můžete mít jistotu, že vzájemná komunikace mezi vámi a dítětem, na jehož zápěstí se hodinky nacházejí, máte jen a pouze vy.

Co lze od hodinek očekávat?

Hodinky umožňují vzájemnou komunikaci s dítětem po celý den formou textových zpráv nebo patnáctisekundových vzkazů. Důležitou funkcí pak se jeví tlačítko SOS, jehož aktivací může dítě požádat o vaši pomoc.

Součástí projektu, tedy hodinek, je i aplikace pro Android i iOS, která umožňuje zaznamenávat pohyb dítěte a nechat si pohyb včetně souřadnic přehledně zobrazit v mapě za pomoci Google Maps. Tak máte jistotu, že znáte pohyb dorostence po celou dobu nošení hodinek. O dodávání přesné polohy se stará – jak jinak – přesný GPS modul, který informuje o tom, kde se vaše dítě nachází a na mapě pak můžete sledovat jeho pohyb, tedy, zda a kdy odešlo ze školy, zda dorazilo na tenis, nebo zda se nachází u kamarádky doma. Poloha je dále zpřesňována algoritmy, využívajících dat sítí GSM a Wi-Fi vysílačů v okolí. Tyto údaje máte bezplatně k dispozici po dobu 30 dní zpětně.

Taky je zajímavá funkce spárování s dalšími hodinkami, protože přiložením hodinek dítěte a jeho kamaráda/kamarádky se aktivuje informace, že jsou děti spolu. Na videu, které výrobce má na svých stránkách, je pak vidět, jak taková věc funguje. Tím, že se děti mohou zabrat do hry a přestanou vnímat své okolí, pak můžete řešit tak, že mu zavoláte na mobil nebo na mobil maminky, u které je vaše dítě na návštěvě. Tento systém se nám zdá promyšlený a bezvadně funkční.

Bezpečné zóny hlídají jejich opuštění

 

S historií polohy vašeho dítěte souvisí i další skvělá funkce. Bezpečné zóny. Vytvořením tak zvaných bezpečných zón můžete mít absolutní přehled o tom, zda dítě se pohybuje v místech, které zná a zda se nedostalo někam, kde by být nemělo. Bezpečné zóny umožňují nastavit třeba pobyt u babičky, na sportovním či jiném kroužku nebo zahrnovat cestu do a ze školy. Pokud by se dítě dostalo mimo tyto vytyčené zóny, jste na to okamžitě upozorněni a můžete se dítěte optat, zda nevznikl nějaký problém.

To vše za nějakých 2.890 Kč na e-shopu Lamax Electronics. A ještě jedna důležitá věc: životnost. Tedy myšlena je doba, po kterou hodinky na jedno nabití fungují. Výrobce uvádí, že tato doba je 3× vyšší než u konkurence. Vyjádřeno hodinami, po které mohou hodinky vydržet v činnosti, je udávána na 35 až 100 hodin. Délka provozu ale závisí na četnosti předávání aktualizovaných dat polohy. Při častějším předávání se logicky výdrž baterie snižuje. Ale přesto, 35hodinová výdrž stačí minimálně na den a půl provozu. Takže, pokud si vaše ratolest zvykne hodinky nechávat nabíjet každý den, neměli byste mít problémy s tím, že o něm nebudete vědět, protože hodinky nemohou komunikovat nemaje ve vestavěné baterii dostatek energie. Systém je tak chytře vymyšlený, že pokud dochází kapacita baterie, není dítě stresováno nějakými hláskami, ale informace o tom, že baterie se blíží minimu své kapacity potřebné k provozu hodinek, dostáváte vy prostřednictvím již zmíněné aplikace. Díky jí můžete na dálku hodinky i vypnout.

A co ještě? Hodinky jsou díky certifikaci IP67 odolné vůči dešti, mytí rukou a snesou i krátkodobé pomočení rukou do vody. Tedy vydrží většinu běžných činnosti, které děti provádějí.

Jedinou nevýhodou se může jevit velikost hodinek, které na malém dětském zápěstí vypadají v porovnání s tenkými ručkami dětí jako takový menší orloj. Ale, jistota je jistota a za to to stojí. Hodinky díky své hmotnosti jen 50 gramů nepřekážejí a děti uvítají třeba informace o tom, kolik toho za den naběhaly, součástí vybavení je totiž i přesný krokoměr.

A ještě něco. K přístroji dostáváte podrobný návod se srozumitelným vysvětlením a nastavením všech funkcí, které hodiny WatchY2 nabízejí. K dostání jsou ve dvou různobarevných provedeních: černé pro kluky a růžové pro holky.

Shrnutí: Dětské hodinky umožňující rodičům mít přehled o pohybu jejich ratolesti. Ta může s rodiči nebo až deseti osobami (babička, děda, teta…) komunikovat a díky rodičovské aplikaci pro rodiče sledovat pohyb dítěte s možností upozornění, pokud by se dítě ocitlo mimo povolenou zónu – a mohl by tak nastat problém. Dítě má k dispozici tlačítko SOS a díky kapacitě baterie by se nemělo dostat do problémů s energií a používáním hodinek. Hodinky jsou odolné a snesou běžný provoz, nevadí jim voda, déšť ani stavy počasí, se kterými se dítě denně setkává. Více o hodinkách najdete na stránkách výrobce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *