Jak si odpočinout o letních víkendech?

Jak letní období využít k tomu, abyste si oddechli od práce? Odpočívat se dá mnohými způsoby, přesvědčte se o tom v našem článku.

 

Hýbejte se

Pokud jste pracovně vytížená osoba, jistě nemáte v týdnu čas na sportovní aktivity. Tělo však pohyb potřebuje, tak mu ho musíte dodat o víkendu. Vyrazte se projet na kole nebo si běžte zaběhat. Po ránu nebo naopak k večeru vám sportovní aktivita půjde sama. Tělo při pohybu relaxuje a hlavně vyplavuje endorfiny, které povzbudí vaši náladu a nabijí vás pozitivním duchem do dalšího týdne.

 

Nezapomínejte na hudbu

Hudba ovlivňuje výkonnost člověka. Nabízí skvělý útěk od reality a hlavně zpříjemňuje jakkoliv strávené chvíle. Léto je ročním obdobím outdoorových koncertů a samozřejmě taky oblíbených festivalů. Sledujte, co se děje ve vašem okolí a vyrazte za zábavou.

 

Zapomeňte na práci

Alespoň dva dny nemyslete na pracovní záležitosti. Ty budou v kurzu zase v podělí, teď se soustřeďte pouze na odpočinek. Pokud se chystáte třeba na prodloužený víkend nebo jen na chatu, ponechte doma počítač, nepřijímejte pracovní hovory. Musíte splnit nějaké povinnosti i přes víkend? Vezměte si práci s sebou na zahradu nebo k bazénu, uvidíte, že se vám hned bude dělat lépe.

 

Opalujte se

Sluníčko vám dodá energii a hlavně díky němu do svého těla dostane dostatek vitaminu D. Ten se stará kupříkladu o regulaci metabolismu vápníku a fosforu, posílí taky imunitu. Jde o jeden z prvků proti stárnutí. Nebojte se vyrazit na sluníčko, jen nezapomínejte na opalovací krém.

 

Mlsejte zdravě

Uspokojovat své chuťové buňky můžete i zdravě a to zejména v létě, když je k dispozici tolik dobrého ovoce. Červené plody nejvíce podporují imunitu a metabolismus. Žlutě zbarvené ovoce obsahuje ,,Céčko‘‘. Dále podporuje trávení, zejména činnost střev. V oranžových plodech zase vede svým zastoupení betakaroten, který dodá sílu vlasům a nehtům, taky má skvělé účinky na pleť a zrak. Fialové a modré ovoce je bohaté na antioxidanty, zelené zlepšuje krevní oběh. Bílé plody snižují krevní tlak a hladinu cholesterolu. Teď ani nevíte, do jakého ovoce se dřív zakousnout, že?

 

Vyrazte za dobrodružstvím

K odpočinku patří i zážitky. Zpestřete si běžný víkend výletem do přírody. Neseďte doma a vydejte se k vodě nebo vyjeďte objevovat nová místa. A pokud potřebujete opravdovou dovolenou? Co takhle romantický víkend pro dva? Léto se pojí taky s adrenalinovými sporty, které vám obvykle přinesou ty nejzajímavější vzpomínky. Vyzkoušejte bobovou dráhu, tříkolky nebo odvážnější aktivity jako například bungee jumping.

 

Udělejte si čas pro sebe

Relaxujte. Vyčistěte si hlavu u dobrého filmu i knihy. Otevřete svůj oblíbený časopis nebo zapátrejte po novinkách na internetu. Obohaťte své vědomosti o informace ze světa krásy. Zjistěte, jak si usnadnit lakování nehtů nebo se naučte správně líčit pod sluneční brýle. Jistě vám bude prospěšné taky seznámení s pomocníky proti horku v kanceláři, které vám v tomto období přijdou zvlášť vhod.

 

Kde tyto tematické články najdete? V magazínu MODERNÍ DĚVČE! Navštivte webové stránky moderni-devce.cz a užijte si volné chvíle čtením zajímavých článků o módě, vztazích nebo se inspirujte chytrými návody. Magazín pro ženy a moderní dívky vám taky doporučí, jak skvěle využít prázdniny nebo vás seznámí s konkrétními rekreačními oblastmi. Sledujte Moderní děvče pravidelně nebo využijte možnost zasílání nejnovějších článků přímo na váš e-mail, ať nepřijdete o žádnou inspiraci!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *