Cestovatelské příležitostí pro studenty během léta.

Zkouškové období zimního semestru na vysokých školách skončilo a studenti mohou hodnotit své výsledky. Obvykle bývá období zkoušek maximálně do poloviny února, záleží od akademického kalendáře fakulty. Pokud máte cestovatelské ambice na léto, je třeba na jejich realizaci začít myslet. Na začátku semestru nebývají zápočty, semestrálky nebo nemusíte řešit seminární práci. Na velké cestovatelské plány je třeba se již reálně připravovat. V některých případech je nutné začít uskutečňovat kroky. Prvořadá je samozřejmě škola a co nejlepší výsledky – získávání kvalitních znalostí, dobře rozpracované bakalářské, diplomové zadání. Vysokoškoláci ve třetím a pátém ročníku, kteří teprve začínají psát své bakalářské, diplomové práce by měly začít na nich neprodleně intenzivně pracovat.

 

Cestovatelské plány má skoro každý student. Někoho lákají okolní země v Evropě, jiný přemýšlí překročit hranice evropského kontinentu. Na realizaci cestovatelských plánů je třeba mít chuť, peníze a nejlépe osoby na sdílení dobrodružství.

 

Nejkomplikovanější problém je pravděpodobně získat peníze. Zajímavou možností je spojit cestování s prací. Při pracovně cestovatelských plánech však raději neplánujte, že část vydělaných peněz ušetříte. Pracovní příležitosti a vaše mzda mohou být pouze orientační. A asi bude lepší, když případné ušetřené peníze utratíte v rámci turistických příležitostí v dané zemi, do které se nemusíte již vrátit.

 

Pro vysokoškoláky existuje mnoho programů spojujících práci a cestování v různých zemích světa. Zprostředkování takového programu realizují převážně cestovní agentury. Poskytnou vám základní informace výhody / nevýhody. Zároveň realizují určitý servis během pobytu. Stačí jen navštívit agentury a nezávazně se poptat na jejich výběr zemí a typy programů.

 

Je dobré se informovat vašich spolužáků, kamarádů z vysoké školy se zkušenostmi a radami z pobytů, které vás zajímají a pobyt absolvovali. Jejich typy mohou být k nezaplacení. I zdánlivě nepodstatné doplňující informace mohou pomoci se rozhodnout zda do toho jít.

 

 

Work and Travel

 

Nejznámější pracovně cestovatelský program ve světě je Work and Travel. Nabízí studentům vysokých škol během léta pracovat a následně cestovat ve Spojených státech amerických. Desetitisíce studentů z celého světa využívá nabízenou možnost. Vyřizování všech formalit ohledně programu zabere hodně času a financí. Pokud nemůžete najít parťáka na cestování, tenhle program a jiné vám v tom dokáží pomoci. Organizují se různá setkání, kde se kromě zaměstnavatelů z USA zároveň můžete seznámit s dalšími studenty, kteří se chtějí zúčastnit programu. Pravděpodobně výrazné zlepšení v angličtině, poznání jiné kultury, mentality lidí a země, nutnost osamostatnit se na několik měsíců to jsou jen některé pozitiva. O výhodách ale i některých nevýhodách programu by se dala napsat seminární práce.

 

Někteří studenti využívají možnost pokračovat ve vzdělávání po ukončení druhého stupně vysokoškolského studia. Chtějí studovat doktorský stupeň. Pro takové studenty nebo kteří dokončí první, druhý stupeň a dále chtějí pracovat je možné zúčastnit se WaT programu. Musí jen splnit dodatečné spíše formální podmínky.

 

 

Pracovní příležitosti v Evropě

Výhodou je, že v rámci práce v evropské unii by měly platit stejné podmínky jako pro občany dané země. Neměli byste potřebovat žádné pracovní povolení. Je však velmi doporučeno řešit věci přes zprostředkovatelskou agenturu. Hlavně pokud nemáte předchozí zkušenosti s prací v zahraničí. Nic nemusí být stoprocentně jisté. Nejznámější země jsou Velká Británie a Irsko. V angličtině se nejlépe zdokonalíte tam. Další ve světě používané jazyky španělština, francouzština, němčina, italština a dané země jsou k dispozici. Jejich alespoň základní znalost můžete velice dobře uplatnit po škole. Vybrat si domovskou krajinu z daných jazyků jistě nebude špatná volba. Výhodou pracovního pobytu v Evropě je také to, že nemusíte daleko cestovat a být mimo domov celé léto. Období si zvolíte sami. Například šikovní druháci pokud mají vybrané zadání, mohou po návratu ze zajímavé země psát své bakalářské práce, čtvrťáci diplomky.

 

Při výběru agentury na zprostředkování potřebných záležitosti se doporučují hlavně známé a lety ověřené agentury, případně kladnými referencemi od vašich kamarádů a známých je také skvělé se řídit. Vše pořádně a v klidu zvažte a pracovně cestovatelské léto plné zážitků na vás po letním semestru může čekat.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *