BUSHMAN pro Austrálii: I drobná kapka má smysl

Tradiční česká značka oblečení BUSHMAN vydala limitovanou edici triček „Help Australia“ na pomoc ničivými požáry postižené Austrálii. Z prodeje každého trička přispěje BUSHMAN 300 korunami na sbírku „Pomáháme jim přežít“, kterou organizuje Zoo Praha.

Tradiční česká značka pořádného oblečení BUSHMAN se dnes připojila k pomoci Austrálii, kterou na přelomu roku postihly ničivé požáry. Prodejem limitované edice triček „Help Australia“ přispěje z každého prodaného trička 300 korunami do dlouhodobé veřejné sbírky Zoo Praha „Pomáháme jim přežít“.

„Požáry jsou v Austrálii dlouhodobý problém a my jsme po těch aktuálních, které měly obzvlášť ničivý účinek, nemohli zůstat stát opodál,“ vysvětluje zakladatel značky BUSHMAN Jindřich Melichar. „Byť je nám jasné, že situaci v Austrálii nespasíme, cítíme povinnost alespoň kapkou přispět ke zmírnění následků této pohromy. Už jen proto, že nápad na vznik značky BUSHMAN se před více než 22 lety zrodil právě v Australské buši.“

BUSHMAN se rozhodl poslat pomoc prostřednictvím sbírky pražské zoologické zahrady, protože se Zoo Praha spolupracuje dlouhodobě a považuje ji za důvěryhodného partnera, díky němuž se pomoc dostane tam, kde bude efektivně využita.

„Velmi nás důvěra široké veřejnosti i značky BUSHMAN těší a zavazuje. Do Austrálie jsme z naší sbírky poskytli již miliony korun,“ říká ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek a dodává: „V první fázi šly peníze především na pomoc zvířatům poraněným požáry, například koalům, a v další pak na monitoring ohrožených druhů a na jejich ochranu před dalšími požáry či před zavlečenými predátory. Řada z jedinečných druhů původní australské fauny se totiž vinou požárů ocitla na samé hraně existence. Spolupracujeme zejména se Zoos Victoria, Adelaide Zoo, Mt Rothwell nebo Kangaroo Island Land for Wildlife. Potřebná je přitom právě dlouhodobá pomoc a každý příspěvek je nesmírně cenný.“

Pokračování tradice

BUSHMAN uvedením limitované edice triček „Help Australia“ navazuje na historickou tradici podpory projektů, které pomáhají dobré věci. Pražskou zoo přímo BUSHMAN podpořil podobnou sbírkou již v letech 2013 a 2014, kdy zákazníci koupí trička z limitované edice „BUSHMAN for Zoo“ přispívali na konkrétní projekty na obnovu Zoo Praha po povodni v roce 2013.

V roce 2012 pak značka BUSHMAN v rámci akce „BUSHMAN for UNICEF – Water for Africa“ přispěla částí výtěžku z prodeje triček se speciálním logem a vybraných doplňků částkou ve výši bezmála čtvrt milionu korun na projekt Dětského fondu OSN „Nezávadná voda“. Všichni zákazníci, kteří si zmíněné produkty zakoupili, zajistili dětem v Africe téměř 9,5 milionu litrů nezávadné vody.

 

Trička „Help Australia“

Limitovanou edici triček „Help Australia“ v pánské i dámské variantě nabízí BUSHMAN prostřednictvím e-shopu www.bushman.cz v kategorii „Pomáháme“ a v omezené míře i v síti svých 27 kamenných prodejen. Prodejní cena trička: 699 Kč, z toho příspěvek na sbírku „Pomáháme jim přežít“: 300 Kč.

Sbírka „Pomáháme jim přežít“

Finanční prostředky na pomoc Austrálii získané prostřednictvím veřejné sbírky Zoo Praha „Pomáháme jim přežít“ mohou být v souladu s osvědčením využity výhradně na podporu projektů a ochranářských nebo výzkumných organizací, které přispívají k ochraně přírody a ohrožených druhů živočichů. Konkrétně jde o tyto příjemce:

  • Bushfire Emergency Wildlife Fund zřízený Zoos Victoria.
  • WIRES, což je největší australská organizace na záchranu volně žijících zvířat.
  • Adelaide Zoo na péči o koaly postižené požáry v Mount Lofty Ranges a na Kangaroo Island a na provoz veterinární nemocnice.
  • Další australské organizace na výzkum a ochranu jednoho či spíše dvou až tří kriticky ohrožených druhů – zejména vačnatců –, které se nyní ocitly na prahu zániku.

Více o sbírce na www.zoopraha.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *